bitcoin
Bitcoin (BTC) $47,417.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,925.88
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $537.15
Ana SayfaKripto Para HaberleriApple, Kripto Cüzdanı TokenPocket'i App Store'dan Kaldırdı

Apple, Kripto Cüzdanı TokenPocket’i App Store’dan Kaldırdı

Kripto para cüzdanı TokenPocket, App Store’dan PayPal’ın şikayeti üzerine kaldırıldı. PayPal, kendi logosuna benzer bir görsel kullanması şikayeti Apple tarafından değerlendirildi.

Ünlü ödeme devi PayPal’ın logosuna benzer bir görsel kullandığı iddia edilen kripto cüzdanı TokenPocket, App Store’dan kaldırıldı. Uygulamanın geri gelip gelmeyeceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Apple Konu ile İlgili Duyuru Yaptı

Teknoloji devi Apple tarafından yapılan duyuruya göre, TokenPocket cüzdanını App Store’dan geçici olarak kaldırdığını resmen duyurdu. Ödeme devi PayPal’ın yaptığı şikayet sonunda kaldırılan kripto cüzdanı ne zaman geri gelecek belirsiz.

Toplanan raporlara göre, küresel ödeme şirketi PayPal, bu yılın başlarında ticari marka sorunu hakkında TokenPocket’i bilgilendirmek için avukatlarını zaten göndermişti. Ancak şimdi, görünüşe göre PayPal, iddia edilen ticari marka ihlali nedeniyle TokenPocket’i peşini bırakmıyor.

TokenPocket tarafından yapılan açıklamada ise, bu yılın başlarında kullanılan logo ile ilgili PayPal’dan bir mektup aldıkları doğrulandı. Kripto cüzdanı, PayPal ile ilgili sorunları dostane bir şekilde çözmeye istekli olduklarında ısrar ediyor.

TokenPocket, PayPal’ın kesin şikayetlerini açıkça belirtmese de, kesinlikle şirket logosuyla ilgili. Şirket, her iki tarafın ticari markalarını karşılaştırmak ve karşılaştırmak için en iyi profesyonellerin hizmetlerinden yararlandığını yazdı.

Kullanıcılar Ticari Marka Sorununu Tartışıyor

Birçok çevrimiçi kullanıcı, TokenPocket’in logosu ile PayPal’ın logosu arasındaki çarpıcı benzerlikleri fark etti. Aslında sadece 3 ay önce, bir Reddit kullanıcısı TokenPocket’i açmaya çalışırken yanlışlıkla PayPal’a tıkladığını iddia etti.

Şimdiye kadar PayPal ve TokenPocket, bu yeni gelişmeyle ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

TokenPocket 2018’de kuruldu ve o zamandan beri Bitcoin, Ethereum, Polkadot Kusama, Binance Smart Chain ve daha pek çok şey dahil olmak üzere büyük kamu blok zincirlerini destekliyor. Firma şu anda 200’den fazla ülkede on milyonlarca kullanıcıya sahip olmakla övünmektedir.

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan PayPal, 2020’nin sonlarında kripto para birimi ile ilgili hizmetlere giriş yaptı. İlerleyen günlerde iki markanın aralarındaki sorunu çözüp, çözemeyeceğini hepimiz göreceğiz. Bu arada TokenPocket’da yeniden App Store’a girebilmek için gerekli adımları atacak gibi görünüyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
16.91%
$47,417.00
$8,018.21
Ethereum (ETH)
14.4%
$3,925.88
$565.33