Ana Sayfa Analiz ATOM %50 Yükseldi, Yükseliş Devam Edecek mi? İşte ATOM Analizi

ATOM %50 Yükseldi, Yükseliş Devam Edecek mi? İşte ATOM Analizi

ATOM, son birkaç gündür yükseliş eğilimi gösterirken farklı analizler, fiyatların yakında geri çekilebileceğini gösteriyor.

Cosmos‘un yerel tokeni ATOM, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ancak, farklı ölçümler, bu kripto paranın yükseliş trendine devam etmeden önce yeniden bir düşüşe hazırlandığını gösteriyor.

Cosmos (ATOM) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükseldi

Cosmos, ATOM tokeninin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı etkileyici bir yükselişin ardından hafta sonu pazarın dikkatini çekti.

ATOM fiyatı, son üç gün içinde %50’nin üzerinde değer kazanarak, piyasa değerine göre en iyi kripto paralardan bazılarını geride bıraktı ve ilk defa 5.60$’dan 8.60$’a yükseldi.

Veriler, fiyatların yanı sıra farklı sosyal medya ağlarında ATOM ile ilgili sözlerin ve içeriklerin sayısında da patlama yaşandığını ortaya koyuyor. 21 Ağustos’tan bu yana, ATOM’un sosyal katılımı 5 kat arttı. Cosmos çevresinde artan konuşmalar, Santiment’in Yükselen Eğilimler Listesi’nde ATOM’un bir numaralı noktaya taşınmasını sağladı.

Birlikte çalışabilir blok zinciri belirteci Cosmos’un ürettiği yüksek şöhret seviyeleri, kısa vadeli fiyat hareketi için mutlaka iyi bir işaret olduğu anlamına gelmiyor. Fiyatlar yükseldiğinde ve kalabalık daha fazla ilgi gösterdiğinde, token genellikle kısa bir süre sonra düşer.

Santiment‘te Yükselen Trendler

Santiment’te içerik ve SEO başkanı olan Dino Ibisbegovic, herhangi bir kripto para biriminin bu listedeki ilk üç konumdan biri olduğunu iddia ettikten sonra, fiyatların düzenli olarak yaklaşık %8 oranında düştüğünü savunuyor.

Bu nedenle topluluğun artan ilgisi, fiyat düşüşlerinin önde gelen bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Yükselişe Devam Etmeden Önce Dik Bir Düzeltme

TD sıralı endeksi, düşüşü doğrular nitelikte. Geçmiş veriler, TD formasyonunun bu altcoinin trendinde yerel zirveleri tahmin etmede inanılmaz derecede doğru olduğunu gösteriyor. 12 saatlik grafiğe bakıldığında, yılın başından bu yana sunulan sekiz satış sinyalinden yaklaşık altısı doğrulandı. Bu nedenle, ATOM ile ilgili süregelen sahte yükseliş konuşmalarına rağmen mevcut karamsar görüş dikkate alınmalı.

TradingView‘de ATOM / USD

Cosmos’u 7.8$’lık destek seviyesinin altına çekecek bir düşüş, düşüş senaryosunun doğrulanmasına yardımcı olacaktır. Bu koşullar altında ATOM, %61.8 veya %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine düşebilir.

TradingView‘de ATOM / USD

OMG Network gibi diğer kripto para birimlerinin yaşadığı son dalgalanma seviyeleri göz önüne alındığında, iyimser görünümün söz konusu olmadığı ortaya çıkıyor. ATOM’u 8.6$’lık son yüksek seviyenin üzerine iten bir yükseliş dürtüsü, fiyatların daha da yükselmesine izin verecek güce sahip olabilir.

Bu gerçekleşecek olursa, yatırımcılar 9.7$’da oturan %127,2 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru bir yükselişe dikkat etmeliler.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para araştırma şirketi IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem yapmış kullanıcılarına...

Harvest Finance, Saldırıya Uğradı! Saldırgan 24 Milyon Dolar Çaldı

İsimsiz bir ekip tarafından geliştirilen bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olan Harvest Finance, Pazartesi sabahı hackerlar tarafından saldırıya uğradı. Hackerlar, Harvest Finance'tan 24 Milyon Dolar...