bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,315.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,081.67
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $476.19
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinAVAX Yeniden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

AVAX Yeniden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Avalanche (AVAX) melek yatırımcılar tarafından 230 milyon dolarlık yatırım turu açıklamasında bulundu. Açıklama ile birlikte AVAX yeni bir ATH’ye ulaştı.

Avalanche’nin Polychain ve Three Arrows Capital tarafından yürütülen 230 milyon dolarlık yatırım turunu artırması AVAX’ın hareketlenmesine neden oldu. AVAX bu haberle birlikte yeniden tüm zamanların en yükseğine çıktı. Kripto para son iki ayda ciddi bir artış kaydederek yüzde 650 yükseldi.

AVAX’dan Yeni Bir Tüm Zamanların En Yükseği

Yatırım haberleri ile son günlerde rağbet gören kripto varlık bu zamanların en sıcak coinleri arasında yer alıyor. 64 dolara ulaşan varlık bir günde 2 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. CoinGecko’dan alınan verilere göre tüm zamanların en yükseğine çıkarak 68 doların üzerine çıktı. Temmuz ayının sonlarına doğru 9 dolara kadar gerileyen AVAX, o günden bu yana yüzde 650 yükselerek yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Son gelen yatırım turu haberleri ile önü tamamen açılan kripto varlığın daha da yükseleceği ön görülüyor.

AVAXUSD. Source: TradingView

Avalanche, Dragonfly, CMS Holdings, Collab+Currency, Lvna Capital ve aile ofisi gibi melek yatırımcılardan destek görüyor. Bu yatırımcılar tura dahil olarak kripto fonları oluşturuyor. Konu hakkında yapılan açıklamalara göre Avalanche aldığı yatırımları token alımları, teknoloji desteği gibi noktalarda kullanacak.

Yalnızca Geçen Hafta Yüzde 65 Büyüdü

AVAX sadece geçtiğimiz hafta yüzde 65 büyüyerek yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bu hareketi ile piyasadaki birçok rakibini geride bırakan token, DeFi alanında dikkat çekmeye devam ediyor. Avalanche bu hareketi ile DeFi alanında da ciddi yer edinmeye devam ediyor.

Ethereum gibi Avalanche da akıllı sözleşmeleri, stake etmeyi, verim çiftçiliğini destekler, kullanıcılar dApp’leri (merkezi olmayan uygulamalar) ve daha fazlasını daha düşük bir fiyata çalıştırabilir. Platformda inşa edilen 270’den fazla projeyle Avalanche, şu anda piyasadaki en hızlı organik büyüyen blok zincirlerinden biri. Bu projelerden bazıları Tether, SushiSwap, Chainlink ve daha fazlasını içeriyor.

Avalanche Vakfı Başkanı Said Emin Gün Sirer konu ile ilgili şöyle konuştu: “Avalanche, DeFi kullanıcıları ve geliştiricileri için vaatleri ve potansiyeli hızla gerçek dünya etkisine ve değer yaratmaya dönüştürdü. Ağ etrafında toplanan inşaatçılar topluluğu, rekabet üstünlüğünün bir kanıtıdır ve Avalanche’ta kurumsal ve merkezi olmayan finansın kesiştiği noktada henüz kullanılmayacak çok fazla potansiyel var.”

Uyarı: Analiz yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.43%
$61,315.00
$263.65
Ethereum (ETH)
0.13%
$4,081.67
$5.31