bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,353.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,461.14
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $413.98
Ana SayfaYeni BaşlayanlarAltcoinAvrupa Merkezli Kripto Para Borsası XRP İşlemlerini Durdurmayacak

Avrupa Merkezli Kripto Para Borsası XRP İşlemlerini Durdurmayacak

Son zamanlarda XRP, sürekli olumsuz haberlerle karşılaşıyor. Çoğu borsa Ripple’ın kripto parasını ya delist etti yada işlemlerini durdurdu, fakat bir istisna var.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak adlandırarak Ripple şirketine dava açmasına rağmen, İngiltere ve Slovenya’da ofisleri bulunan Gatehub, kripto para birimini kaldırmayacağını duyurdu.

XRP sahiplerine yapılan bir duyuruya göre borsa, XRP’yi bir menkul kıymet olarak onaylayan takım üzerinde net bir karar olana kadar dördüncü en büyük kripto para birimini desteklemeye devam edeceğini söylüyor.

“Lütfen GateHub Ltd.’nin, SEC’in Ripple’a karşı davası sonuçlanana ve XRP’nin uygun şekilde bir ‘güvenlik’ olarak sınıflandırıldığına dair nihai bir karar verilinceye kadar veya SEC’den bir durdurma ve vazgeçme bildirimi alana kadar XRP’yi listelemeye devam edeceğini unutmayın.”

SEC, XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığı ve ondan kar sağladığı iddiasıyla Ripple ve yöneticileri Chris Larsen ve Brad Garlinghouse aleyhine dava açtı. Davadan kısa bir süre sonra XRP fiyatı %22 oranında düşmüştü.

Coinbase ve OKCoin dahil olmak üzere bir dizi üst düzey borsa, davanın ardından varlığın ticaretini durdurmak için harekete geçti, en son durdurma kararı ise Kraken borsasından geldi. Bununla birlikte, XRP Ledger protokolü üzerine inşa edilen ve yatırımcı Chris Larsen tarafından desteklenen Gatehub, XRP sahiplerine borsanın bu diğer borsaların izinden gitmeyeceğine dair güvence veriyor çünkü XRP’nin bir menkul kıymet olmadığından emin.

Bunubla birlikte XRP topluluğu, SEC’e karşı bir dilekçe başlattı. Dilekçe, ABD hükümetinden XRP’yi SEC’in iddia ettiği gibi bir menkul kıymet değil bir para birimi olarak tanımasını istiyor. Aynı şekilde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin bir kripto para birimi olarak tanınmayı hak ettiğinden emin olduğu için SEC ile sonuna kadar savaşacağına söz verdi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.24%
$48,353.00
$599.58
Ethereum (ETH)
0.26%
$3,461.14
$9.00