Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor

Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor

İspanya’ya bağlı olaran Katalonya, özellikle 2017 referandumundan bu yana İspanya’dan ayrılıp bağımsızlığını ilan etmek için umutsuzca mücadele ediyor. Katalan siyasetçi ve eski cumhurbaşkanı Carles Puigdemont, bölgeden kaçan Katalan Hükümeti politikacılarına yardım etmek için halktan bitcoin bağışları yapmalarını istedi.

Sürülmüş Katalanlar için Kripto Para Bağış Fonu

Cryptocurrency bağışı talebi, aktivisti ve Piratebay’ın kurucularından Peter Sunde tarafından tasarlanan bir web sitesi ve para toplama sistemi olan defensaexili.org sitesinde açıkça görülmekte. Site Saint Kitts ve Nevis‘te Karayipler‘de yer almaktadır.

Fon, özellikle de halihazırda İspanya Devletinin ağır ve yargısız zulmü nedeniyle sürgünde olan Katalonya’nın bağımsızlığının destekleyicilerini desteklemek üzere tasarlanmıştır. Spesifik olmak gerekirse, fonun faydalanıcıları arasında eski cumhurbaşkanı Carles Puigdemont, bakanlar ve milletten ayrılmak zorunda kalan diğer siyasi aktivistler yer alıyor.

Web sitesi, kredi kartı, banka kartı ve Paypal’daki bağışları talep ederken, El Confidencial, başkanın ayrıca, izlenmesi önemli ölçüde zor olduğu için Bitcoin bağışları şeklinde destek ve yardım talebinde bulunduğunu bildirdi.

81.000 Bitcoin Bulunan Bitcoin Cüzdanı

Diğer değişim ortamlarının aksine, kripto para birimleri bir devlete ya da hükümete bağımlı değildir ve sözde-anonimdir. Ancak bir Reddit yazısı, BTC adresinin daha önce görülebilir olmasına rağmen, yakın zamanda kapatılmış olması gerektiğini belirtti.

Postanın Bitcoin cüzdanına bir bağlantısı olsa da, adresin sürgün Katalanlara yardım etmek için kullanılan doğru adres olup olmadığı açık değildi. Bir noktada, cüzdan 81.000’den fazla bitcoin (BTC) içeriyordu. Ancak cüzdan, 19 Ekim 2018 itibariyle nihai bakiyesinde sadece 39 BTC içeriyordu.

Web sitesi, fonların yönetimi ve şeffaflığı söz konusu olduğunda, bağımsız bir danışmanın fonları uygun şekilde tahsis edeceğini ve profesyonel bir şirket tarafından yürütülen yıllık bir dış denetimin olacağını açıklamakta. Ayrıca, sonuçlar kamuoyuna gözden geçirilecek. Ne yazık ki, altı aydan fazla bir süredir fonların yönetimi konusunda bir raporun olmadığı belirtiliyor. Bağımsız avukatların kimlikleri hakkında da bir bilgi bulunmamakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...