Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Azerbaycan Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler Üzerinde Çalışıyor

Azerbaycan Blockchain ve Akıllı Sözleşmeler Üzerinde Çalışıyor

Orta Asya merkezli Trend Haber Ajansı 2 Kasım’da, Azerbaycan’ın ülkenin yasal sisteminde ve konut sektöründe blockchain ve akıllı sözleşmeleri kullanmayı planladığı bildirildi.

Azerbaycan İnternet Forumu Başkanı Osman Gündüz, yayınla ilgili olarak yaptığı konuşmada, ülkenin adalet bakanlığı tarafından bu alanlarda akıllı sözleşme başlatmanın planlarının 30 Ekim’de yapılan bir toplantıda “dikkat çektiğini” kaydetti.

“Gelecekte, kamu ihaleleri alanında (su, gaz ve elektrik tedariki) akıllı sözleşmeler getirileceği açıklandı. Bu, kamu hizmetlerine yönelik mevcut sözleşmelerin akıllı hizmetlere yönelik akıllı sözleşmelere geçişini ifade ediyor; Bu, şeffaflığı sağlayacak ve alandaki sahtecilik vakalarını bastırmaya izin verecek. Vatandaşlar, tüm bu süreçleri bağımsız olarak kontrol edebilecekler.”

Gündüz’ün yorumları, Azerbaycan’da bir yenilik kaynağı olarak blokchain teknolojisinin tercih edilme eğilimini artırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ay Trend Haber Ajansı, ülkenin merkez bankasını ve IBM‘i içeren yoğun bir beş yıllık ekonomik planın teknolojiyi “dijital bir dönüşüm” olarak dağıtmaya çalışacağını yazmıştı.

Bu arada adalet bakanlığı, mahkeme sisteminin iyileştirmesi için doğal bir hedef oluşturuyor. Gündüz, ilerlemenin şu ana kadar alt sınırlarda olduğuna dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...