Bakkt Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri Gelecek Hafta Onaylayacak

Intercontinental Exchange (ICE) Bakkt kripto para platformu, fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin (BTC) vadeli ürününü için gelecek hafta ABD’li düzenleyicilerden...

0

Intercontinental Exchange (ICE) Bakkt kripto para platformu, fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin (BTC) vadeli ürününü için gelecek hafta ABD’li düzenleyicilerden onay alacağı iddia edildi.

Kripto para dünyasına girmek isteyen kurumsal yatırımcılar için “düzenlenmiş bir ekosistem” yaratmayı amaçlayan Bakkt, daha önce 12 Aralık’ta vadeli sözleşmelerini piyasaya sürmeyi planladığını doğrulamıştı.

Düzenleyicilerin projeye yeşil ışık vermesi durumunda, Bakkt, durumun doğrudan bilgisine sahip isimsiz bir kaynağa göre gelecek ayın ilk haftası sonrasında Bitcoin (USD) Günlük Vadeli İşlem Sözleşmesini müşterilere sunmaya başlayacak.

İsimsiz kaynak ayrıca, Chicago ticaret mağazası DV Trading‘in Bakkt’ın sözleşmelerinin trade işlemlerine de açılacağını açıkladı.

Muhafazakar olmayan seçeneklerin, endüstrinin güvenilirliğinden en nihayetinde kesintiye uğrayacağına dair endişeler özellikle kripto para birimi rakamlarından kaynaklanıyor. Kripto meraklısı Andreas Antonopoulos, gelecekte Bitcoin exchange-traded funds (ETF)’sini onaylayan düzenleyicilerin etkisi konusunda uyarıda bulunuyor.

Fiziki olmayan Bitcoin sözleşmeleri ilk olarak Aralık 2017’de CBOE ve CME Group‘tan piyasaya sürüldü. Yoksul getiriler, analistlerin aralarında tartışmalara yol açacak şekilde, uzlaşma tarihlerine yakın piyasalarda volatilite ile birleşti.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.