Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bakkt Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri Gelecek Hafta Onaylayacak

Bakkt Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri Gelecek Hafta Onaylayacak

Intercontinental Exchange (ICE) Bakkt kripto para platformu, fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin (BTC) vadeli ürününü için gelecek hafta ABD’li düzenleyicilerden onay alacağı iddia edildi.

Kripto para dünyasına girmek isteyen kurumsal yatırımcılar için “düzenlenmiş bir ekosistem” yaratmayı amaçlayan Bakkt, daha önce 12 Aralık’ta vadeli sözleşmelerini piyasaya sürmeyi planladığını doğrulamıştı.

Düzenleyicilerin projeye yeşil ışık vermesi durumunda, Bakkt, durumun doğrudan bilgisine sahip isimsiz bir kaynağa göre gelecek ayın ilk haftası sonrasında Bitcoin (USD) Günlük Vadeli İşlem Sözleşmesini müşterilere sunmaya başlayacak.

İsimsiz kaynak ayrıca, Chicago ticaret mağazası DV Trading‘in Bakkt’ın sözleşmelerinin trade işlemlerine de açılacağını açıkladı.

Muhafazakar olmayan seçeneklerin, endüstrinin güvenilirliğinden en nihayetinde kesintiye uğrayacağına dair endişeler özellikle kripto para birimi rakamlarından kaynaklanıyor. Kripto meraklısı Andreas Antonopoulos, gelecekte Bitcoin exchange-traded funds (ETF)’sini onaylayan düzenleyicilerin etkisi konusunda uyarıda bulunuyor.

Fiziki olmayan Bitcoin sözleşmeleri ilk olarak Aralık 2017’de CBOE ve CME Group‘tan piyasaya sürüldü. Yoksul getiriler, analistlerin aralarında tartışmalara yol açacak şekilde, uzlaşma tarihlerine yakın piyasalarda volatilite ile birleşti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...