Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Balinalar Bitcoin Sularında: Tüm Gözler 10 ve 18 Aralık Tarihinde

Balinalar Bitcoin Sularında: Tüm Gözler 10 ve 18 Aralık Tarihinde

Bitcoin alanına giren yeni pazar oyuncuları, 10 ve 18 Aralık tarihlerinde CME ve CBOE tarafından vadeli işlemlerin başlamasını ve buna bağlı olarak yatırım yapmayı bekliyorlar.

CME’den gelen haberler bile Bitcoin fiyatını 7000 $ ‘lık yeni bir seviyeye göndermişti; Bu nedenle, forumlarda ve akşam yemeği masasındaki küçük çocukların, gelecekteki planların arkasında yeni yatırımcıların var olma ihtimalinden heyecan duymaları normal. Fakat gelecek, belkide Bitcoin pazarına karanlık ve korkunç şeyler getirebilir. Çünkü büyük yatırımcılar, fiyatı yükselterek ve tekrar dip yaptırarak manüplasyondan çok fazla para kazanabiliyorlar. Önümüzdeki günlerde bazı büyük balinaların büyük balonlar yaratma ihtimali olabilir.

Vadeli işlemler Bitcoin’i nasıl etkileyebilir?

Durduğunda, Bir kripto paraya sahip olan bir adam, şu an Bitcoin pazarının faaliyet gösterdiği 100 kişilik bir insan grubu kadar mutlu. Fiyat arttıkça, her bir insan daha da mutlu oluyor. Daha yüksek fiyat, daha iyi getiri ve daha fazla para anlamına gelir.

Bitcoin pazarındaki büyük isim oyuncularının, halen işlemlerine devam etmekten mutlu olduklarından dolayı, çok dalga yaratmaya ihtiyaçları yok. Bununla birlikte vadeli işlemler, balinalar için farklı bir oyun sahası ortaya çıkarıyor. Bitcoini karides gibi görmek isteyen, pazarı aşağıya çekmeye çalışan balinalar var.

Bitcoin gibi nakit piyasalar yatırımcılara hizmet etmek için varlar, ancak vadeli işlem piyasası farklı bir şey, insanlar için riske karşı bir engel var. Yatırım yapmak karamsar bir yöntemdir ve işler kötüye gidince yeniden kâr sağlamaya dayanır.

Bir çiftlik analojisi

Varlıkların aşırı değişkenliklere (fiyat ve pazarlardan hava ve zararlılara kadar) maruz kalması nedeniyle vadeli işlemler çiftliklerde çokça görülür; bu nedenle bir çiftçi, sonunda ürününü piyasaya sürdüğü zaman fiyat garantisi vermek için bir vadeli piyasada mısırını satacaktır. Aynı zamanda, çiftçinin ürününü isteyen bir kişi, ürün fiyatının artması durumunda bir fiyat garantisi umuduyla sözleşmeyi satın alacak. Bu oyuncuların her ikisi de zıt uçlarda hedging yapıyor ve nihai olarak bir denge kuruluyor.

Bitcoin’e Dönüş

Bu gibi vadeli işlemleri anlamak ve bu modelin Bitcoin’e uygulanması konusunda açık bir fark var.
Madenciler, gelecekte kullanmayı planladığı paraları alacaklarından emin olmak için ‘vadeli işlem sözleşmesini’ satarlar. Bitcoin sahipleri de dezavantajlarını gidermek için aynı şeyi yapıyorlar. Fakat şimdi, satın alma tarafında hedge yoktur, bu nedenle herhangi bir denge kurulamaz ve olumsuzluk üzerinde baskı uygulanır. Alıcılar ve spekülatörlerde bir denge var, ancak bu dengenin karşısına her zaman güçlü bir Boğa piyasası çıktı.

Şimdi, Bitcoine karşı güçlü bir ayı trendinin oluşması için sebepler var. Çünkü üç faktör Bitcoin’de zarara karşı korunmak için kar etmeye çalışıyor. Piyasaya girenler, daha önce hiç nakit görmemiş olarak yıkanmışlar, bir ayı gibi girip pazarı bırakmak için ellerinden gelen her şeyi yapabilirlerdi.

Pazar henüz yeni bir başlangıçta olduğu için ayıların bundan çekip çıkabileceği bir şansları var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Düzeltmesi, YFI ve UNI Fiyatını %46 Düşürdü

Ethereum fiyat düzeltmesi, YFI ve UNI tokenlarının %46 oranında düşmesine neden olan bir çöküşü tetikledi. Ağustos ayında Bitcoin ve...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

MEME Token Nedir ve Nasıl Yaratıldı?

Kripto piyasası ve özellikle Ethereum tabanlı kripto paralar son birkaç gündür düşüş eğiliminde. Ethereum tabanlı çoğu DeFi tokenı, kısa...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...