Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Banco Santander, IBM ile 700 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı

Banco Santander, IBM ile 700 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı

İspanyol uluslararası finans kurumu Banco Santander, ABD teknoloji devi IBM ile 700 milyon dolar değerinde, beş yıllık küresel teknoloji anlaşması imzaladı.

Anlaşma sayesinde İspanyol bankası, işlemlerini hızlandırmak, ölçeklendirmek ve genişletmek için IBM’in blockchain teknoloji platformunu kullanacak. Bu anlaşmanın yaklaşık 700 milyon dolar değerinde olduğu söyleniyor.

Anlaşma ayrıca, bankanın yıllık BT harcamalarını azaltmasına da yardımcı olacak. Bankanın bu hamlesiyle, IBM’in teknolojik platformları kullanılarak, banka işletme stratejilerinin geliştirebileceğine inanılıyor.

Yapılan bu anlaşmanın ardından Banco Santander CEO’su David Chaos:

”Bu anlaşma, BT dönüşümünü hızlandırmaya yardımcı olacak. Ayrıca gelişen küresel teknolojiyi yakından takip etmiş olacağız. IBM ile yapılan bu anlaşmanın, teknolojiye yaptığımız yatırımları güçlendirirken, gelecekteki planlarımıza  büyük destek vereceğini düşünüyoruz. IBM’in teknolojisi, bankamıza sürekli gelişen alt yapımıza destek sağlayacaktır. ”

Banco Santander, teknolojisini geliştirmek ve verimliliğini artırmak için, AI (Watson dahil),  blockchain teknolojisi, veri aktarımı, gelişmiş güvenlik çözümleri, DevOps çözümleri, API Connect gibi IBM teknolojilerini kullanacak. Bu anlaşmayla banka, faaliyetlerinde yeni girişimlerde bulunup, müşterilerine yenilikçi hizmetler sunacak.

Banka, IBM platformlarına tamamen entegre olduktan sonra kendi Bulut Yeterlilik Merkezini geliştirerek Hibrit çoklu bulut ortamına geçmeyi planlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...