bitcoin
Bitcoin (BTC) $57,269.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,256.71
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $586.18
Ana Sayfaİnceleme YazılarıBorsalarBarginex Borsa İncelemesi

Barginex Borsa İncelemesi

2018 yılında kurulan, Seyşeller merkezli Barginex borsası, Bitcoin ile tüm piyasalarda (Emtia, Hisse Senetleri, Forex, Kripto) işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Çoğunluğunu Türk kullanıcıların oluşturduğu Barginex borsasına buradan kayıt olabilirsiniz.

Kripto alım satımı yapanların gözde platformu olan ve geçtiğimiz aylarda kapanan 1broker ile tamamen aynı özellikleri taşıyan Barginex borsasında; Hisse senetleri (Alibaba, Apple, Disney, Sonny vb.), reel para birimleri, endeksler, kripto para birimleri ve metalar (gümüş, altın vb.) üzerinde rahatlıkla al-sat yapabiliyorsunuz.

Barginex Copy Trader Özelliği

Trader kopyalama özelliği bu platformun sunduğu en önemli ve ayırıcı özellik. En çok kazanan kullanıcıların işlemlerini kendi yatırım tutarınıza göre anında kopyalayabiliyorsunuz. Kopyalanan trader kar ettikçe siz de yatırım oranınıza göre aynı oranda kar elde ediyorsunuz. 

Kopyaladığınız trader’ın Stop Loss (Kayıp Durdurma) / Kâr Alma (Take Profit) fiyatını tam olarak kontrol edebiliyor ve pozisyonun ne zaman kapanacağına karar verebiliyor. Ancak kopyalanan bir pozisyonu istediğiniz zaman manuel olarak siz de kapatabilirsiniz.

Kaldıraçlı İşlem İmkanı

Margin trading (kaldıraç sistemi) yapılması, normal hayatta borç almak gibi değerlendirilebilecek bir işlemdir. Bu işlemi yapabilmek için sisteme bir margin yani “teminat” göstermeniz gerekmektedir. Gösterdiğiniz teminat sonrasında, platform, size koyduğunuz teminatın belli katına kadar işlem yapma imkanı verir. (5x, 10x, 20x, 100x gibi)

Yapacağınız işlemler, yatırımın yukarı yönlü (long) ya da aşağı yönlü (short) pozisyona doğru hareket edeceğine yönelik tahminleriniz sonucunda oluşur. Örneğin; short pozisyon belirlediyseniz ve coin de aşağı yönlü hareket ederse, sizin kazancınız, başlangıçta teminatınızın kaç katına kadar işlem yaptığınıza bağlı olarak artacaktır. Aksi bir durum olursa yani, short pozisyon belirlemenize rağmen, coin artış gösterirse zararınız olacaktır.

Nasıl para yatırabilir ve çekebilirim?

Barginex’e kolayca Bitcoin yatırabilir ve çekebilirsiniz. Para çekme işlemleri tamamen otomatik ve diğer platformlardan oldukça hızlı. Para yatırma işlemi ağ üzerinde iki onay gerektiriyor ve bu genellikle 10-30 dakika sürüyor. İşlem günlüğünden (Transaction Log) para yatırma ve çekme işlemlerinizi kolayca kontrol edebilirsiniz.

Siz de Barginex’e katılmak ve işlem yapmak için tıklayın.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.99%
$57,269.00
$566.96
Ethereum (ETH)
2.66%
$4,256.71
$113.23