bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,353.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,461.14
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $413.98
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBill Gates: Bitcoin Sahibi Değilim, BTC Hakkındaki Görüşüm Tarafsız

Bill Gates: Bitcoin Sahibi Değilim, BTC Hakkındaki Görüşüm Tarafsız

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Bitcoin hakkındaki görüşünü tarafsız olarak ifade etti ve BTC’ye sahip olmadığı konusunda ısrar etti.

“Bitcoin sahibi değilim. Bitcoin konusunda eksik değilim, bu yüzden tarafsız bir görüşe sahibim.”

CNBC ile yaptığı bir röportajda konuşan Bill Gates, Bitcoin madenciliğinin yüksek enerji tüketimi ve sera gazı emisyon oranı nedeniyle iklim değişikliği üzerindeki etkisiyle ilgili bir soruya yanıt verirken, Bitcoin’in dünya çapında neredeyse anında düşük maliyetlerle değer aktarma yeteneğini kabul etti.

“Parayı daha dijital bir forma taşımak ve işlem maliyetlerini düşürmek Gates Vakfı’nın gelişmekte olan ülkeler için yaptığı bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Ayrıca Gates, Bitcoin Network’ün işlemlerin şeffaflığına ve kara para aklama gibi Bitcoin ile ilgili yasa dışı faaliyetlerin izlenmesinin kolaylığına da dikkat çekti.

Bill Gates

”Ama biz bunu işlemi tersine çevirebilmeniz için yapıyoruz. Yani kimin ne yaptığını tam olarak görebiliyorsunuz, bu nedenle bu vergiden kaçınma veya yasa dışı faaliyetlerle ilgili değil.”

Bill Gates, geçmişte Bitcoin ile ilgili sorulara birkaç kez yanıt vermişti. Mayıs 2018’de Bitcoin’in var olan en çılgın spekülatif şeylerden biri olduğunu söylemiş ve bunu başarmanın kolay bir yolu olsaydı Bitcoin’i kısaltacağını eklemişti.

En son röportajında ​​ise, Bitcoin’in yüksek volatilitesinin tamamen piyasa odaklı olduğunu ve yüksek bir doğruluk yüzdesi ile kontrol edilemeyeceğini söyledi.

“Bitcoin yükselip alçalıyor, biliyorsunuz sadece çılgınlığa veya görüşlerin nerede olduğuna bağlı olarak ve bunun nasıl ilerleyeceğini tahmin etmenin bir yolu yok.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.24%
$48,353.00
$599.58
Ethereum (ETH)
0.26%
$3,461.14
$9.00