Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bill Gates; Kripto Paralar Ölüme Neden Olan Ender Bir Teknoloji

Bill Gates; Kripto Paralar Ölüme Neden Olan Ender Bir Teknoloji

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 27 Şubat’ta, Reddit’teki soru-cevap oturumunda “kripto paraların, doğrudan ölüme neden olan ender bir teknoloji” olduğunu söyledi.

Gates şunları yazdı:

“Kripto para birimlerinin ana özelliği gizliliktir. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve terör finansesinin kolaylaşması iyi bir şey değil. Şu anda ki para birimleri fentanil ve diğer uyuşturucuları satın almak için kullanılmakta ve bu yüzden kripto paralar doğrudan ölümleresebebiyet veren nadir bir teknoloji. Bence ICO’lar ve kripto para birimleri etrafındaki spekülatif dalga, son derece riskli. “

İlaç alımları çevrimiçi olarak artarken, uyuşturucu kullanıcılarının büyük çoğunluğu bu yasadışı maddeleri halâ daha ‘geleneksel’ yöntemlerle satın alıyor. 2017 Global İlaç Araştırması’na göre, ülkeden bağımsız olarak, uyuşturucu kullanıcılarının yarısından azı herhangi bir ülkede dark web yoluyla uyuşturucu madde satın alıyor. Karanlık ağ kullanan uyuşturucu kullanıcılarının yüzdesi, küresel düzeyde %10.1’dir.

Gates’in sözleri, soru-cevap oturumuna katıldığı Reddit’te sert eleştirilere maruz kaldı. Bazıları Gates’e, Bitcoin teknik raporunu tekrar okumalarını önerirken, bazıları da Gates’i statüsü ile sözleriyle kripto pazarını etkileme girişiminde bulunduğu söyleyerek kınadı.

Kullanıcılardan biri fiat para birimlerinin kara para aklama, vergi kaçırma, terör finansmanı ve uyuşturucu alımları gibi yasadışı faaliyetlerde de kullanılabileceğini belirttiğinde Gates, fiziksel varlığın yasadışı faaliyetleri ve transferleri zorlaştırdığını söyledi:

“Evet, anonim nakit bu tür şeyler için kullanılıyor, ancak bunu aktarmak için fiziksel olarak bir yol kullanmalısın, bu da yasadışı ve kaçak ödemeleri zorlaştırıyor” dedi.

2015 yılına gelindiğinde, Microsoft kurucusunun kripto para birimleri karşısındaki tutumu çok iyimserdi. Erik Schatzker ile Bloomberg TV’nin Akıllı Sokak programındaki bir röportajında ​​Gates, “bitcoin’in, fiat para birimlerinden daha iyi olduğunu” belirtmişti.

Dahası, Bill & Melinda Gates Vakfı “Yoksullar için Finansal Hizmetler” in bir parçası olarak, Kenya’daki tüccarların kripto para birimlerini kabul etmeleri için Blockchain altyapısının geliştirilmesine sponsor oldu.

Gates kripto para birimlerinden kuşkulu olmaya devam ederken, temel blok zinciri teknolojisi de Microsoft’un ilgisini çeken bir alan olmayı sürdürüyor ve Microsoft, CEO’su olmadan kendini yönetebilecek durumda. Geçen yıl Microsoft, Microsoft Azure veya Coco Framework blok zinciri teknolojileri ile ilgili çeşitli ticari girişimlere katıldı.

Şirket geçtiğimiz günlerde, Blockchain tabanlı yerel olmayan kimlikleri Microsoft Kimlik Doğrulayıcı uygulamasına entegre etmek istediğini açıklamıştı. Microsoft, dijital kimliğin güvenli ve ademi merkezi bir biçimde oluşturulması. için Blockchain teknolojisinin bu görev için çok uygun olduğuna karar vermişlerdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...