Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Binance, Avrupa Kripto Ekosistemi İçin 115 Milyon Dolar Bütçe Ayırdı

Binance, Avrupa Kripto Ekosistemi İçin 115 Milyon Dolar Bütçe Ayırdı

Kripto para ekosistemi konusunda Avrupa’ya yatırım yapma kararı alan Binance, bunun için 115 milyon dolar bütçe ayırdığını duyurdu.

0
binance

Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Fransa Maliye Bakanlığı’nda Fransız Bakan Cédric O ile yaptığı görüşmede, küresel kripto borsası Binance’in Fransa ve Avrupa’da blok zinciri ve kripto ekosistemini geliştirmek için 100 milyon Euro (115 milyon dolar) bir girişim başlattığını duyurdu.

Binance ve FinTech Ortak Oluyor

Kripto borsası Binance, Fransa’da faaliyette olan FinTech şirketi ile ortak olacağını ve “Objective Moon” olarak adlandırılan yeni girişimi başlatacağını da belirtti. Binance sözcülerinin yaptığı açıklamaya göre, kurulan ortaklıkla birlikte daha rahat çalışma ortamı yakalandığı belirtildi.

Duyuruya göre, Objective Moon, Fransa’da bir Binance Araştırma ve Geliştirme merkezinin gelişimini görecekti. Bu amaçla, kripto borsası, Fransa ve Avrupa genelinde kripto ve blok zinciri yeteneklerini işe almayı planlıyor.

Binance kripto para ekosistemini tüm Avrupa’da geliştirmek ve yaygın hale getirmek için ise 115 milyon dolarlık bütçe ayırdı. Şirketin Fransız fintech şirketi ile kurduğu ortaklık Objective Moon Accelerator adlı merkezi olmayan bir defter teknolojisi hızlandırıcısı ve kripto ve blok zinciri endüstrisi için yeni yetenekler yetiştirmek için çevrimiçi bir eğitim programı başlatacak. Bu girişime Fransa merkezli çevrimiçi eğitim platformu OpenClassrooms ve kripto donanım sağlayıcısı Ledger da eğitim programının geliştirilmesine katkıda bulunacak.

Fransa FinTech başkanı Alain Clot, girişim hakkında şunları söyledi: “Fransa FinTech, Fransa’nın merkezi olmayan finans alanında Avrupa’nın lider oyuncusu olmak için düzenleme, yetenek ve uzmanlık açısından benzersiz bir konuma sahip olduğuna inanıyor.” Binance ile işbirliğinin tüm ekosistemin büyümesini destekleyeceğini söyledi.

Fransa ve Avrupa’yı Saracak Hamle

Fransız ve Avrupalı ​​teknoloji ve yeteneklerden övgüyle bahseden CZ, Binance’in ülkedeki büyük operasyonlarını ve yatırımlarını başlatarak Fransa ve Avrupa’yı blockchain ve kripto endüstrisinde önde gelen küresel oyuncular haline getirmeye yardımcı olmayı planladığını söyledi. Böylece Binance’ın başlattığı hareket ile tüm Avrupa kıtası kripto paralar ve ekosisteminin getirdiklerinden faydalanma şansını elde edecek.

“Merkezi olmayan” yapısıyla tanınan Binance’in Avrupa’da bir genel merkez aradığı bildiriliyor. Borsa, Eylül ayında İrlanda’da üç yan kuruluş kurmuştu. CZ daha sonra Bloomberg’e Binance’in “dünyanın farklı yerlerinde birkaç merkez” kurmak istediğini söyledi.

Exit mobile version