Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Binance, Avustralya'da Nakit Para ile Bitcoin Satışına Başladı

Binance, Avustralya’da Nakit Para ile Bitcoin Satışına Başladı

Dünyanın en iyi kripto para borsalarından Binance, kullanıcıların nakit para ile Bitcoin satın almalarını sağlayan yeni platformunu tanıttı.

Binance tarafından geliştirilen Binance Lite Australia, 1.300’den fazla gazete bayi ağı aracılığıyla, şimdilik sadece Bitcoin satın alma seçeneği sunuyor. Ancak Binance Lite Australia‘ın, gelecek dönemlerde daha fazla kripto para birimi ve fiat seçeneğini destekleyeceği planlanıyor.

Kullanıcılar, hesap doğrulama işlemi gerçekleştirip, en yakın gazete bayisine nakit para yatırdıktan sonra BTC satın alabiliyor. Binance Lite Australia, tüm BTC alımlarında %5 işlem ücretinin yanı sıra, mal ve hizmet vergisi de alıyor.

Binance Finans Grubu Başkanı Wei Zhou,

”Geliştirdiğimiz yeni platform ile Bitcoin satın almayı basit hale getirip, kripto para alımını daha da genişletiyoruz. Bu değişim, dünyada daha fazla, fiat-kripto para geçidi sunacak.”

Binance, global anlamda faaliyetlerini hızla büyütüyor. Geçtiğimiz aylarda, Binance Jersey isimli, İngiliz Sterlini ve Euro ile BTC ve Ethereum ticareti yapmalarına olanak sağlayan platform geliştirmişti. Geçtiğimiz Haziran ayında ise, Binance Uganda kripto para borsasını duyurmuştu.

Son zamanlarda, Binance ve resmi cüzdanı Trust Wallet, kullanıcıların kredi kartlarıyla kripto para satın almalarına izin vermek için, İsrail merkezli ödeme işlemcisi Simplex ile ortaklık kurmuştu.

Geçtiğimiz Kasım ayında, Fransa merkezli kripto alım platformu Keplerk, yerel tütün perakendecileriyle, tobacco mağazalarında Bitcoin satışı yapmak için ortaklık kurmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

Ünlü Kripto Analisti, Bitcoin Fiyatının Ne Zaman 100.000 Dolar’a Çıkacağını Söylüyor

Bitcoin fiyatının 2019 yılında 11.600$ seviyelerinden 6.400$ seviyelerine düşeceğini doğru tahmin eden kripto stratejisti, BTC fiyatının patlayacağına ve 100.000$ seviyelerine yükselmeye başlayacağına...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...