bitcoin
Bitcoin (BTC) $59,821.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,972.53
tether
Tether (USDT) $0.996567
binance-coin
Binance Coin (BNB) $468.75
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance, Binance Smart Chain İçin 1 Milyar Dolarlık Büyüme Fonu Başlattı

Binance, Binance Smart Chain İçin 1 Milyar Dolarlık Büyüme Fonu Başlattı

Kripto para borsası Binance, kendi bünyesinde kripto paraları desteklediği Binance Smart Chain sistemini büyütmek için 1 milyar dolarlık fon başlattığını duyurdu.

Binance Smart Chain ekosistemini daha da genişletmek ve kripto paraları daha da yaygınlaştırmak isteyen borsa, bu konuda dev bir adım atmaya hazırlanıyor.

Binance

Fon Dört Kategoriye Ayrılacak

Binance Smart Chain için ayrılan fon dört ana başlıkta değerlendirilecek: Yetenek geliştirme, likidite teşvik programı, kurucu program ve yatırım ve kuluçka programı.

İlk kategori olan yetiştirme programı kapsamında 100 milyon dolarlık bir yatırım söz konusu olacak. Bu alan geliştirici topluluklarına rehberlik etmeyi, kurumlara akademik burslar sağlamayı ve kripto ve blok zinciri ile ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemeyi amaçlayacak.

İkinci ayak olan likitide teşvik programı da aynı yetenek alanı gibi 100 milyon dolar ayrılan bir alan olacak. Binance Smart Chain üzerinde kurulu DeFi protokollerini destekleyen yapılara ödül dağıtılacak.

Oluşturma programında ise 300 milyon dolarlık bütçe ayrılacak ve hackathonlar, hata ödülü ve geliştirme programları yürütmek için 100 milyon dolar ve BSC’nin üzerine inşa edilen 100 merkezi olmayan uygulamayı kuluçkalamak için 200 milyon dolar.

Son olarak yatırım ve kuluçka programına ise en büyük pay olan 500 milyon dolar ayrılacak. Bu alanda merkezi olmayan bilgi işlem, oyun, metaverse, sanal gerçeklik, yapay zeka ve blok zinciri tabanlı finansal hizmetler dahil olmak üzere farklı alanlardaki girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor.

Binance Smart Chain Büyümesi DeFi Alanının İlgisini Çekti

Konu ile ilgili açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao “BSC’nin büyümesi, yalnızca 100 milyon dolarlık bir başlangıç ​​finansmanıyla 100 milyondan fazla DeFi kullanıcısını kendine çekti.” dedi. 1 milyar dolarlık yeni katkıyla, geleneksel finansı bozabilir ve bir milyar kullanıcıyla ilk blockchain ekosistemi olmak için dijital varlıkların küresel kitlesel benimsenmesini hızlandırabilir.”

Bu yılın başlarında Zhao, The Block’a verdiği bir röportajda, Ethereum’a benzeyen bir platform haline getirmeyi umduğu BSC’ye giderek daha fazla odaklandığını söyledi. “BSC’de 20.000 veya daha fazla aktif projeye, gerçek projelere sahip olmak istiyoruz. Önümüzdeki bir veya iki yıl içinde ulaşmak istediğimiz minimum hedef bu,” dedi.

Önümüzdeki dönemde BSC’nin geleceği nokta için umut verici bir gelişme.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.99%
$59,821.00
$1,788.65
Ethereum (ETH)
3.95%
$3,972.53
$156.91