Binance, Bitfinex ve Bittrex Yeni Kullanıcı Kayıtlarını Durdurdu

Kripto para birimlerinin fiyatının yükselmesi ile oluşan talep, kripto para alışverişlerinin tamamen düğümlendiği bir noktaya geldi. Binance, Bitfinex ve Bittrex...

0

Kripto para birimlerinin fiyatının yükselmesi ile oluşan talep, kripto para alışverişlerinin tamamen düğümlendiği bir noktaya geldi. Binance, Bitfinex ve Bittrex yeni kullanıcı kayıtlarını durdurdu. Bu yoğun kullanıcı akışı, kayıt portallarının geçici olarak kapanmasına neden olan büyük altyapı endişelerine yol açtı. Kripto para dünyasına yeni katılan yüzbinlerce kullanıcı alternatif borsalara akın ediyorlar.

2017 yılının son yarısı boyunca kripto para birimi exchange platformları rekor sayıda kullanıcı kaydı yaptı. Coinbase günde 100.000’den fazla kullanıcı kaydı yaptığını ve Kraken de günde 50.000 yeni kullanıcıya sahip olduğunu bildirdiği sırada, Binance borsası günlük 250.000 yeni kullanıcıya kapılarını açıyordu.

Durdurma

Kriptopara kullanıcılarının inanılmaz derecede şişmesi, Kraken gibi 2017 boyunca büyük kullanılabilirlik sorunları yaşayan birçok kripto para exchange platformunun altyapısında sorunlar yaratıyor. Borsalar, gelişmiş order opsiyonlarından bazılarını devre dışı bırakarak, fiyat hassasiyetini düşürerek ve büyük bir sistem revizyonu başlatarak bu duruma çözüm arıyorlar.

Bittrex, yeni kullanıcıları bünyesinde barındıran ilk exchange platformlarından biri. Aralık 2017’de bu ABD merkezli kripto para borsasında yer alan uyarı ise şöyle:

“Son birkaç hafta içinde çok sayıda yeni hesap kaydı yaptık.”

Bittrex’e ek olarak, iki başka platform (Bitfinex ve Binance) da benzer bir karar almak zorunda kaldı. Bitfinex’e yeni kayıtlar ve yeni hesap yaratımının duraklatıldığını belirten bir pencere ile kullanıcılara uyarı mesajı iletiliyor.

Mesajın bir kısmı şöyle:

“Bitfinex hesabını açmak için gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Fakat, olağandışı talep nedeniyle yeni hesap oluşturma işlemleri geçici olarak durduruldu. Bitfinex, profesyonel traderlara hizmet etmeye odaklanmıştır. Yeni hesapları geçici olarak kabul etmememize karar vermemizin nedeni, sistemimizi yeni, küçük hesaplarla doldurarak mevcut tüccarlarımız için hizmetlerimizin kalitesini zayıflatamayacağımızdır.” dedi.

Binance’da altyapı güncellemesi yapıldı. Ayrıca Binance borsası da kayıtları durdurmak zorunda kaldı. Bittrex ve Binance, yeni hesap kayıtlarının yeniden açılması için bir zaman vermezken, Bitfinex 15 Ocak 2018’den itibaren kayıtlara yeniden izin vermeyi düşünüyor.

Kullanıcılar Yeni Borsalara Katılıyor

Bu kilitlenmenin ve yeni kullanıcı kayıtlarının popüler borsalar tarafından kapatılması, kripto para dünyasıyla tanışan yüzbinlerce kullanıcı için yeni borsa arayışını başlattı. Dünya çapında hergün yüzbinlerce kişi Kucoin adlı, Binance benzeri bir kripto para platformuna üye oluyor ve trade işlemlerini gerçekleştiriyor.

Ayrı bir yazıda detaylı şekilde inceleyeceğimiz Kucoin Borsası, komisyonlardan elde ettiği kazançların %90’ını kullanıcılarına dağıtan bir borsa. Çin Hong Kong merkezli exchange platformu herhangi bir kimlik doğrulaması istemiyor ve yatırma çekme limiti de bulunmuyor. Genellikle yeni çıkan altcoinler ve yeni kullanıcıları hedefleyen Kucoin‘de 7/24 destek hattı da bulunuyor.

referanslı link; https://www.kucoin.com/#/?r=2364R

 

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.