bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,803.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,987.60
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance CEO'su Blockchain ve Kriptonun Geleceği İçin Çok Umutlu

Binance CEO’su Blockchain ve Kriptonun Geleceği İçin Çok Umutlu

Blockchain uzmanı ve lider kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, blockhain endüstrisinin sadece birkaç yıl içinde daha da çok büyüyeceğini söyleyerek, blockchain ve dijital para biriminin geleceği konusunda artık daha fazla iyimser olduğunu dile getirdi.

 Bu hafta Bloomberg’de yayınlanan bir röportajında blockchain tabanlı teknolojilerin geleceğini ele aldı ve, Çin’deki son olumlu gelişmeler hakkında fikirlerini paylaştı. Ek olarak Binance’ın gelişimini desteklemek konusunda  oynadığı rolü de anlattı.

ECB tarafından yapılan yorumlar

 Geçtiğimiz hafta, Bitcoini “gerçek değil” ve “bir geleceği yok” olarak nitelendiren eski Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Jean-Claude Trichet, kripto para biriminin oynaklığı ve bunun piyasadaki etkisi konusunda da oldukça endişeli.

Buna cevaben, Zhao, zaman kripto ticareti için zamanın şu an gayet uygun olduğunu vurguladı ve Bitcoin’in halen küçük bir finans aracı olduğunu ve gelişmeye devam eden bir teknoloji olduğu için doğal olarak oynaklığa sahip olduğunu söyledi.

Dinleyicilere teknolojinin arkasındaki temellerin sağlam olduğunu ve daha uzun vadede -bir, beş, belki on yıl- endüstrinin büyüyeceğini ve fiyatların yükseleceğini hatırlattı.

Çin Blockchain Gelişiminde Öncü

 Zhao, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping tarafından yapılan ve “süper pozitif” olarak adlandırılan blockhain hakkındaki son yorumları hakkında da açıklamalarda bulundu. CZ, ileri teknolojiye, blockhain girişimlerine ve eğitime büyük yatırım yapan Çin’i takip eden ülkelerin çıtayı belirleyeceğine inanıyor. Dünya endüstrisi hakkında ise “Çin’den daha hızlı hareket etmek zor, sanırım orada bir yarış göreceğiz” dedi.

 Zhao Kripto para birimleri konusunda dijital paralar ile blockhain arasındaki bağlantının önemini yineledi ve “bu iki büyük teknolojinin beraber hareket etmesiyle gelecekte Çin’in kripto para birimlerini çok güçlü bir şekilde benimseneceğini göreceğiz” dedi.

 Zhao ayrıca, Binance’ın Pekin’de bir ofis açtığına dair son söylentileri de yalanladı. Borsa şirketinin Çin mali kurumlarının tavsiyelerini dikkate almayı ve bu tavsiyelere uymayı umduğunu söylemesine rağmen: “Stratejimiz çok basit.  Önerileri çok yakından takip etmek istiyoruz ve Blockchain teknolojisinin araştırılmasına ve geliştirilmesine teşvik etmek istiyoruz.”dedi. 

Binance ’in Düzenlemelerdeki Rolü

Zhao Başka bir yerde düzenleme söz konusu olduğunda “benimseme yarışması” olarak niteledi. Ülke yasalarının blockhain teknolojisine ilişkin derin bir anlayışa sahip olduğunu ve tanıtımını yaptığını söyleyerek Singapur’un bölgede kilit bir pazar yeri olduğunu söyledi.  “Sıkı ama aynı zamanda mantıklı” kripto yasalarına sahip olduklarını söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.24%
$58,803.00
$1,905.22
Ethereum (ETH)
4.55%
$3,987.60
$181.44