bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,910.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,880.52
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $338.20
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance CEO'su, CBDC'lerin Dezavantajları Hakkında Konuştu

Binance CEO’su, CBDC’lerin Dezavantajları Hakkında Konuştu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, CBDC’ler konusunda uyardı. CEO’ya göre merkez bankası dijital para birimleri asla Bitcoin gibi kripto para birimleriyle aynı kullanım özgürlüğünü sunmayacak.

Changpeng Zhao dün yaptığı Bloomberg röportajında, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin Çin’in dijital yuanı gibi daha kısıtlayıcı dijital para birimleriyle aynı kullanım özgürlüğüne sahip değil. Bununla birlikte Binance Ceo’suna göre, kripto para birimlerinin bazı temel özellikleri (kullanım özgürlüğü ve sınırlı arz) merkez bankası dijital para birimleri tarafından sunulmayacak.

“Merkez bankası dijital para birimlerinin çoğu kendilerine bağlı çok fazla kontrole sahip olacak.”

Binance CEO’su Changpeng Zhao

ABD doları gibi bir itibari para biriminin aksine dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, sınırlı bir arza sahiptir. Bu da dünyada hiçbir zaman 21 milyondan fazla Bitcoin olmayacak demektir.

Zhao’nun merkez bankası dijital para birimleri hakkındaki yorumları, ABD’nin merkez bankası dijital para birimi planlarını ilerletmesi ve kar amacı gütmeyen dijital dolar projesinin Pazartesi günü beş pilot dijital dolar programını duyurmasıyla birlikte geldi.

Bununla birlikte, yeni dijital dolar çabalarına rağmen, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell geçen hafta dijital doları doğru bir şekilde elde etmenin ilk olmaktan çok daha önemli olduğunu yineledi. Powell daha önce, kullanıcı gizliliği ve güvenliği gibi merkez bankası dijital para birimleri ile ilgili önemli endişelerini de özetlemişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.53%
$41,910.00
$1,060.32
Ethereum (ETH)
3.49%
$2,880.52
$100.53