bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,802.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,966.48
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance CEO'su CZ'den Bitcoin Tahmini

Binance CEO’su CZ’den Bitcoin Tahmini

Binance CEO’su Changpeng Zhao, cesurca bir tahminde bulundu ve Bitcoin fiyatının yakında 16.000 doları göreceğini söyledi.

Zhao eleştirmenler kadar olmasa da, kripto sektöründe en etkili seslerden biri ve Twitter’daki popülaritesi devam ediyor. Zhao geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 18 aydan daha kısa sürede bugüne kadar görülmemiş bir seviyeye yükseleceği öngörüsünde bulundu.

Bitcoin’in artışında rol oynayan 1.4 milyar insanın kim olduğu belirsiz ve buna göre küresel kripto topluluğu bu sayıya göre çok daha küçük görünüyor. Binance’ın CEO’su ise Çin’in yenilenmiş bir coşkuyla oyuna katılacağını öngördü.

Binance sadece Bitcoin’de değil, aynı zamanda Çin’in kripto para birimleriyle olan ilişkisinde de yükselişe geçti. Son zamanlarda, borsa Çinli tüccarlar için bir OTC masası açtı ve Zhao, Alipay ve WeChat’ten Bitcoin satın almak için uygun araçlar olarak bahsetti.

Ek olarak, Binance, kripto ile ilgili servislere olan talebin artması için Çin’de yeni bir ofis açıyor.

Geçmişte, CZ’nin tahminleri özellikle BTC 10.000 $ seviyesinden düştüğünde tutmadı. Kısa bir süre önce CZ, yatırımcıların 10.000 doların altında satış yapmaktan pişman olacağına ve muhtemelen Bitcoin’in dört basamaklı değerleri bir daha asla göremeyeceğinden emindi.

JUSTIN SUN’IN BELİRSİZ FİYAT TAHMİNLERİ YERE ÇAKILDI

Ancak kripto dünyasının sosyal medya yıldızlarından biri olan Justin Sun’dan yeni bir tahmin geldi. Sun, TRON (TRX)’in sene sonuna kadar 4 coin olabileceğini öne süren (daha sonra sileceği) bir tweet attı. CZ’nin cevabı bunu “belirsiz fiyat tahmini” olarak nitelendirdi ve Sun’a “sen tahmin yapma” dedi.

Hem Zhao hem de Sun, yatırım ürünleri ve teknolojisi için Çin pazarına bakıyor. Fakat Sun, TRON’u eleştirmek konusunda hiçbir bir fırsatı kaçırmazken, Zhao daha çok Bitcoin savunucusu gibi gözüküyor. Binance şimdi en büyük, en şeffaf ve en kazançlı pazarlardan biri olan Bitcoin alım satım ticaretinde en iyi pozisyonu almak için savaşıyor.

Şimdilik, Bitcoin toparlanmakta güçlük çekiyor. Toparlanması için olası son tarih yıl sonu gibi duruyor. Ancak Bitcoin için tahminde bulunmak olabilecek iniş çıkışlar sebebiyle riskli. Bitcoin endeksi şu anda 50 noktada nötr ve her iki yönde de bir işaret yok.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.74%
$58,802.00
$2,199.19
Ethereum (ETH)
5.24%
$3,966.48
$207.84