Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Binance CEO'su Hack Sonrası Durum Güncellemesi Paylaştı

Binance CEO’su Hack Sonrası Durum Güncellemesi Paylaştı

10 Mayıs Cuma günü, Binance Kurucu Ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 7 Mayıs Salı günü gerçekleşen ve 7.000’den fazla BTC kaybıyla sonuçlanan büyük güvenlik ihlali sonrasında kripto borsasındaki güvenliği artırmak için bazı önemli değişikliklerden bahsetti.

CZ, Cuma günü aşağıdaki “güvenlik olay güncellemesini” paylaştı;

 • CZ, tüm Binance kullanıcılarına olabildiğince dürüst ve şeffaf olmak istiyor, ancak bilgisayar korsanlarının Binance ve CEO’su tarafından yayınlanan her şeyi okuduğu / izlediği için de dikkatli olması gerekiyor.
 • Binance ekibi “güvenlik önlemleri, prosedürleri ve uygulamalarını” önemli ölçüde geliştirmek için çok çalışıyor; Bu değişikliklerin bir kısmı mevduat / para çekme işlemlerinin askıya alındığı bir hafta boyunca yapılacak ve diğerlerini de en kısa zamanda uygulamaya çalışacaklar.
 • Ekip, özellikle “API, 2FA ve para çekme doğrulama alanlarında önemli değişiklikler yapıyor”.
 • İyileştirme için işaretlenen diğer alanlar “risk yönetimi, kullanıcı davranış analizi ve KYC prosedürleri” ve ayrıca phishing saldırılarının tespiti.
 • Binance, YubiKey gibi iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) cihazları için de destek ekliyor; Bu yeni özelliği tanıtmanın bir yolu olarak, 1000 YubiKey cihazı verecekler.
 • Binance, daha önce güvenlik ihlaliyle ilgili ve CZ’nin AMA oturumundaki ilk blog yazısında belirtildiği gibi, fonlar yalnızca Binance’in Bitcoin sıcak cüzdanından çalındı ​​ve başka sıcak / soğuk cüzdanlar etkilenmedi.
 • Binance, platformunun güvenliğini artırmak ve bilgisayar korsanlarını yakalamaya çalışmak için bir düzine kadar güvenlik uzmanıyla birlikte çalışıyor.
 • Binance, çalınan bitcoin’leri izlemeye çalışmak için birçok güvenlik ve blok zinciri analitiği firması ile birlikte çalışmakta ve çalınan fonları dondurmak için de birçok kripto borsası ve diğer finansal hizmet sağlayıcılarıyla birlikte çalışmakta.
 • Takım “dövüş modunda” ve Binance’i “uzun vadede çok daha güçlü ve daha güvenli” yapmaya kararlı.
 • CZ, kimi zaman yanlış şeyler söyleyebileceğini fark etmesine rağmen, kripto topluluğu ile Twitter üzerinden sık sık iletişim kurmaya devam edecek.
 • CZ, ekibinin, gelecek hafta başından itibaren üzere para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden etkinleştirmeyi umduğunu söylüyor.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana, 44.000$ seviyelerine...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı. Etherscan verilerine göre Ethereum ağındaki...

BTC Fiyatı Yükselmeye Devam Ederken, DeFi Tokenlar Düşüyor

En iyi DeFi tokenları, Bitcoin'in yükselişine rağmen son 24 saat içinde %5 ile %10 arasında düşüş yaşadı. BTC fiyatı şu anda son üç yılın en...