bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,354.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,126.93
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $482.32
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance CEO’sundan Beklenen Açıklama Geldi

Binance CEO’sundan Beklenen Açıklama Geldi

Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan günlerdir beklenen ve ertelenen açıklama sonunda geldi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, az önce yaptığı açıklamada, ABD senatosunda yıllarca hizmet veren ve daha sonra Çin’in büyükelçisi olarak görev yapan Maxwell Baucus‘un, Binance’in politika danışmanı olarak ekibe katıldığını söyledi.

Baucus, daha önce ABD Senato Finans Komitesi’nin yanı sıra Vergilendirme, Ulaşım ve Altyapı Ortak Komitesi’ne başkanlık etmişti. 2014’ten 2017’ye kadar eski Başkan Barack Obama’nın Çin büyükelçisi olarak görev yaptı.

Baucus‘un görevdeki zamanı çoğunlukla sağlık reformuna odaklandı, ancak Çin büyükelçisi olduğu süre boyunca blockchain tabanlı ödemelerle ilgileniyordu.

Baucus yaptığı açıklamada;

“Kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi, küresel finansal sistemlerdeki değişim için en önemli güçlerden bazılarını temsil ediyor ve potansiyel olarak paranın daha adil bir finans dünyasına yol açacak şekilde yönetilmesi konusunda bir devrim yaratıyor. Binance, bunları ana akıma getirmekle ilgilenen en büyük kuruluşlardan birisi ve daha geniş bir benimseme sağlamanın anahtarını elinde tutan karmaşık politik ve düzenleyici çerçevelerde uygun şekilde gezinmeye yardımcı olmak bir ayrıcalık” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.99%
$61,354.00
$607.40
Ethereum (ETH)
3.3%
$4,126.93
$136.19