Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Binance Coin Fiyatı %20 Arttı, Bitcoin Fiyatı Sakin Kaldı

Binance Coin Fiyatı %20 Arttı, Bitcoin Fiyatı Sakin Kaldı

Bitcoin fiyatı 10.750$ seviyelerinde kalırken, Binance Coin %5 oranında yükselmeye devam ediyor. Haftalık ölçekte, BNB yaklaşık %20 oranında arttı.

Bitcoin fiyatı 10.640$ seviyelerinden 10.860$ seviyelerine yükseldikten sonra 10.750$ civarında sabitlendi. Çoğu büyük hacimli altcoin de, 24 saatlik bir ölçekte nispeten sakin kaldı. Binance Coin ise diğer altcoinlerin aksine yükseliş göstererek yaklaşık 30$ seviyelerine ulaştı.

Bitcoin fiyatı dün 11.000$’ı geri alamadığı için aşağıya doğru ivmelendi ve 10.660$ seviyelerine düştü. Bu düşüşün ardından BTC fiyatı tekrar yükselişe geçerek Binance borsasında yaklaşık 10.860$ seviyelerinden işlem gördü. O zamandan beri, Bitcoin fiyatı hafifçe geri çekildi ve 10.750$ seviyelerine tekrar geri döndü. BTC fiyatı şu an ise CoinMarketCap verilerine göre 10.715$ seviyelerinde.

Teknikler, BTC fiyatının bir sonraki 11.000$ seviyelerine yükselmesi için 10.830$’lık ilk direncin üstesinden gelmesi gerektiğini gösteriyor. Eğer Bitcoin fiyatı bu psikolojik çizgiyi aşabilirse bir sonraki direnç 11.150$ seviyesinde olacaktır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı btcusd.jpg
BTCUSD. Kaynak: TradingView

Bitcoin, diğer finansal piyasalardan küçük ayrılma işaretleri gösterdi. Ancak, BTC son 24 saatte altınla benzer bir fiyat yörüngesine geri döndü. Altın aynı zamanda ons başına 1.875$ seviyelerinden günlük en yüksek fiyatı olan 1.900$ seviyelerine yükseldi ve ardından 1.890$ seviyelerine geriledi.

Wall Street dünkü işlem seansında küçük kayıplar yaşadı. S&P 500 ve Dow Jones Industrial Average ise %0.5 düşüşle kapanırken, Nasdaq da %0.3 oranında düşüş yaşadı.

Çoğu Altcoin Sakin Kalırken, Binance Coin Yükselişine Devam Etti

Ethereum fiyatı %1 artış göstererek 355$ seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ripple ve Bitcoin Cash ise nispeten sabit seyretti ve sırasıyla 0,241$ ve 230$ seviyelerinden işlem gördü.

Polkadot ve Chainlink en fazla değeri kaybeden altcoinler oldu. DOT, %3.4 oranında değer kaybederek 50$’ın altında kaldı. LINK ise 10$ seviyelerinin altına düştü.

İlk 10 kripto para içinde en etkileyici kazanç sağlayan yine Binance Coin oldu. BNB fiyatı dünden bu yana %5,5 oranında yükseldi ve bir hafta içinde fiyatı %20 seviyesinde arttı. BNB‘deki en son kazançlar Binance’in çift lansman projesi AlphaFinanceLab‘ı duyurmasının ardından geldi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı coin360.jpg
Kripto Para Piyasası Kaynak: coin360.com

Ayrıca, Midas Touch Gold son zamanlardaki etkileyici performansını iki katına çıkardı ve %19 daha yükseldi. Zilliqa %16, Energy Web Token %12, THETA %11 ve Siacoin %10 oranında artış gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Popüler

Verge Nedir? Verge Nasıl Alınır? (XVG)

Verge, kullanıcıları için tamamen gizli ve gizlilik üzerine odaklanan bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin, merkezi olmayan bir kriptopara ekosistemi oluşturma misyonunu başarırken,...

MEME Token Nedir ve Nasıl Yaratıldı?

Kripto piyasası ve özellikle Ethereum tabanlı kripto paralar son birkaç gündür düşüş eğiliminde. Bu yazımızda MEME Token Nedir? ve Nasıl Yaratıldı? sorularının...

Barginex Borsası Copy Trader Özelliği ile Öne Çıkıyor

2018 yılında kurulan, Seyşeller merkezli Barginex borsası, Bitcoin ile tüm piyasalarda (Emtia, Hisse Senetleri, Forex, Kripto) işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Çoğunluğunu Türk kullanıcıların oluşturduğu...

DeFi

Flamingo Finance, Verimli Tarım Lansmanını Gerçekleştirdi

NEO tabanlı Defi Projesi Flamingo Finance lansmanı, yoğun talebe neden oldu ve NEO'nun resmi cüzdanlarından birine aşırı yüklenilmesinin ardından geliştiriciler, lansmanı 24...

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde...

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak...