bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,673.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,060.78
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.21
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance Coin “Yeni Bitcoin” mi? - Weiss Ratings

Binance Coin “Yeni Bitcoin” mi? – Weiss Ratings

Weiss Ratings, Binance Coin ‘in yeni Bitcoin olarak kabul edilip edilemeyeceğini sorguluyor.

Kripto derecelendirmesinde öncü ajanslardan biri olan Weiss Ratings, Binance Coin’in (BNB) geçtiğimiz haftalarda pazar toparlanmasına öncülük ettiğini vurguladı.

Weiss Ratings ayrıca, BNB’nin pazar yönünü belirleyen, lider kripto para gibi hareket eden bir rol üstlenebileceğini de belirtti. Binance Research yaptığı analizde ise, BNB fiyat artışının ardından, kripto pazarının yükselme eğilimine geçtiği görülüyor. BNB’deki fiyat artışının, Bitcoin fiyatının yükselmesinden önce gerçekleşmesi de bu iddiayı doğrular nitelikte.

BNB kısa süre önce kendi fiyat rekorunu kırıp 25.53 $ seviyelerine yükseldi. Bu nedenle Binance Coin, yeni borsalar ve cüzdanlar için giderek daha önemli bir hal alıyor. Binance borsası, Binance Chain’e geçişin ardından, merkezi olmayan Binance DEX üzerinden cüzdan içi trade olanağına izin vereceğini duyurdu.

Fakat Binance Coin (BNB)’in, Bitcoin ağına kıyasla faaliyet alanının çok daha az olduğu görülüyor ve Bitcoin, daha fazla işlem çiftiyle birlikte pazar lideri olmaya devam ediyor. Bu sebeple Weiss Ratings tarafından yapılan karşılaştırmanın, çoğunlukla fiyat liderliği yönünde olduğu anlaşılıyor.

Binance, ayı piyasasında işlem hacimleri önemli ölçüde düştüğü için, piyasa duyarlılığındaki değişikliklere karşı yenilikçi çözümler sundu. Ayrıca BNB‘nin fiyat hareketliliği, genel piyasa duyarlılığının bir göstergesi. BTC ve Tether en aktif kriptolar olsalar da, BNB şuan 146 çiftte işlem görmekte.

Binance ekosistemi, 2017 yılında piyasaya tanıtıldığından bu yana, oldukça başarılı işler gerçekleştirmiştir. Bunların başında gelen BNB, ICO sonrası 0,10$ seviyesinden, 23,74$ seviyesine yükselme başarasını gösterdi.

 

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.32%
$32,673.00
$431.28
Ethereum (ETH)
2.48%
$2,060.78
$51.11