Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Binance Coin “Yeni Bitcoin” mi? - Weiss Ratings

Binance Coin “Yeni Bitcoin” mi? – Weiss Ratings

Weiss Ratings, Binance Coin ‘in yeni Bitcoin olarak kabul edilip edilemeyeceğini sorguluyor.

Kripto derecelendirmesinde öncü ajanslardan biri olan Weiss Ratings, Binance Coin’in (BNB) geçtiğimiz haftalarda pazar toparlanmasına öncülük ettiğini vurguladı.

Weiss Ratings ayrıca, BNB’nin pazar yönünü belirleyen, lider kripto para gibi hareket eden bir rol üstlenebileceğini de belirtti. Binance Research yaptığı analizde ise, BNB fiyat artışının ardından, kripto pazarının yükselme eğilimine geçtiği görülüyor. BNB’deki fiyat artışının, Bitcoin fiyatının yükselmesinden önce gerçekleşmesi de bu iddiayı doğrular nitelikte.

BNB kısa süre önce kendi fiyat rekorunu kırıp 25.53 $ seviyelerine yükseldi. Bu nedenle Binance Coin, yeni borsalar ve cüzdanlar için giderek daha önemli bir hal alıyor. Binance borsası, Binance Chain’e geçişin ardından, merkezi olmayan Binance DEX üzerinden cüzdan içi trade olanağına izin vereceğini duyurdu.

Fakat Binance Coin (BNB)’in, Bitcoin ağına kıyasla faaliyet alanının çok daha az olduğu görülüyor ve Bitcoin, daha fazla işlem çiftiyle birlikte pazar lideri olmaya devam ediyor. Bu sebeple Weiss Ratings tarafından yapılan karşılaştırmanın, çoğunlukla fiyat liderliği yönünde olduğu anlaşılıyor.

Binance, ayı piyasasında işlem hacimleri önemli ölçüde düştüğü için, piyasa duyarlılığındaki değişikliklere karşı yenilikçi çözümler sundu. Ayrıca BNB‘nin fiyat hareketliliği, genel piyasa duyarlılığının bir göstergesi. BTC ve Tether en aktif kriptolar olsalar da, BNB şuan 146 çiftte işlem görmekte.

Binance ekosistemi, 2017 yılında piyasaya tanıtıldığından bu yana, oldukça başarılı işler gerçekleştirmiştir. Bunların başında gelen BNB, ICO sonrası 0,10$ seviyesinden, 23,74$ seviyesine yükselme başarasını gösterdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.