Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Binance Copy-Paste İle Suçlandı

Binance Copy-Paste İle Suçlandı

Binance yeni açmış olduğu ve test aşamasında olan vaadeli işlem platformunda Bitmex’e ait makaleyi kopyaladı.

Lider kripto para borsası Binance dün yaptığı duyuruda yeni platformu olan Vaadeli İşlem JEX platformunu duyurmuştu. Site içeriğinde bulunan makalelerden bazıları, başka bir vaadeli işlem platformu olan Bitmex’in dökümanları ile birebir aynı olduğu anlaşıldı. Binance’ın bu yeni platfomunun en büyük rakibi Bitmex bu durumu fark etti ve bir twit atarak espiri ile karşıladı.

Vaadeli işlem platformu olan aynı zamanda margin kaldıraçlı işlemlere de açık olan Bitmex’in attığı twitte şu ifadeler kullanıldı: “Belgelerimizi, bizim yazmaktan zevk aldığımız kadar okumaktan hoşlandığınızı görmek güzel!”

Son zamanlarda yaptığı bir çok yenilikle adından söz ettiren ve saygınlık kazanan Binance borsasının böyle bir hata ile kullanıcıların karşısına çıkması toplulukta tepkiye yol açtı ve imajı zedelenmiş oldu. Bu durum karşısında Binance CEO’su CZ bir twit atarak yine şaka ve özür ile karşılık verdi.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao bu yazıların hemen inceleneceğini ve hatanın düzeltileceğini ifade etti. Durumdan dolayı özür diledi. Bu yazıları kendisinin okumadığını ve satın alınan kripto para platformundan direk geldiğini söyledi.

Bir süre önce Tron CEO’su da ETH White Paperını kopyalamakla itham edilmiş ve eleştirilmişti. Bugünün Binance’ın yaşadığı bu olan Tronun bu olayı ile karşılaştırıldı sosyal medyada.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.