bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,673.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,060.78
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.21
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance Copy-Paste İle Suçlandı

Binance Copy-Paste İle Suçlandı

Binance yeni açmış olduğu ve test aşamasında olan vaadeli işlem platformunda Bitmex’e ait makaleyi kopyaladı.

Lider kripto para borsası Binance dün yaptığı duyuruda yeni platformu olan Vaadeli İşlem JEX platformunu duyurmuştu. Site içeriğinde bulunan makalelerden bazıları, başka bir vaadeli işlem platformu olan Bitmex’in dökümanları ile birebir aynı olduğu anlaşıldı. Binance’ın bu yeni platfomunun en büyük rakibi Bitmex bu durumu fark etti ve bir twit atarak espiri ile karşıladı.

Vaadeli işlem platformu olan aynı zamanda margin kaldıraçlı işlemlere de açık olan Bitmex’in attığı twitte şu ifadeler kullanıldı: “Belgelerimizi, bizim yazmaktan zevk aldığımız kadar okumaktan hoşlandığınızı görmek güzel!”

Son zamanlarda yaptığı bir çok yenilikle adından söz ettiren ve saygınlık kazanan Binance borsasının böyle bir hata ile kullanıcıların karşısına çıkması toplulukta tepkiye yol açtı ve imajı zedelenmiş oldu. Bu durum karşısında Binance CEO’su CZ bir twit atarak yine şaka ve özür ile karşılık verdi.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao bu yazıların hemen inceleneceğini ve hatanın düzeltileceğini ifade etti. Durumdan dolayı özür diledi. Bu yazıları kendisinin okumadığını ve satın alınan kripto para platformundan direk geldiğini söyledi.

Bir süre önce Tron CEO’su da ETH White Paperını kopyalamakla itham edilmiş ve eleştirilmişti. Bugünün Binance’ın yaşadığı bu olan Tronun bu olayı ile karşılaştırıldı sosyal medyada.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.32%
$32,673.00
$431.28
Ethereum (ETH)
2.48%
$2,060.78
$51.11