bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,043.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,966.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $358.47
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance; EUR, GBP ve AUD Marj Ticareti Çiftlerini Listeden Çıkaracak

Binance; EUR, GBP ve AUD Marj Ticareti Çiftlerini Listeden Çıkaracak

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, devam eden düzenleyici baskısı nedeniyle bazı ticaret hizmetleri için desteğini kısıtlamaya devam ediyor.

Bugün yapılan resmi duyuruya göre borsa, Euro (EUR), Avustralya doları (AUD) ve İngiliz sterlini (GBP) dahil olmak üzere üç fiat para birimi için marj ticareti çiftini delist edecek.

Yapılan duyuruya göre Binance, söz konusu fiat ticaret çiftlerini 10 Ağustos’ta askıya alacak ve ardından otomatik ödemeye geçecek. Daha sonra de ilgili tüm bekleyen siparişleri iptal edecek. İzole edilmiş marj ticareti çiftleri, 12 Ağustos’a kadar borsadan tamamen çıkarılacak.

En son alım satım kısıtlaması, bugün haberini paylaştığımız gibi, Binance’in kaldıraç işlemlerini önemli ölçüde sınırlandırması oldu. Binance, Vadeli İşlemlerinde maksimum kaldıraç pozisyonlarını 125 kattan 20 kata düşürme kararı aldı.

Binance

Yapılan duyuruya göre; geçen Pazartesi günü geçerli olmak üzere, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı Binance Vadeli İşlem hesaplarına sahip yeni kullanıcıların kaldıraç oranı 20 katı olan pozisyon açmaları yasaklandı. Binance’in kaldıraç alım satım sayfasına göre, yeni kaldıraç limitleri, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı vadeli işlem hesaplarına sahip mevcut kullanıcılar için de geçerli olacak. Yeni kullanıcılar için kaldıraç limitleri, kayıttan yalnızca bir ay sonra kademeli olarak artacak.

Borsa tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Marj ticareti, önemli bir risk ve hem önemli kar hem de zarar olasılığı taşır. Geçmiş kazançlar gelecekteki getirilerin göstergesi değildir. Aşırı fiyat hareketi durumunda tüm marj bakiyeniz nakde çevrilebilir.”

Haber, Binance’in son zamanlarda küresel düzenleyiciler ve finansal kurumlar tarafından artan bir incelemeyle karşı karşıya olduğu bir dönemde geldi. Borsa, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İtalya ve diğer ülkelerdeki yetkililerden çok sayıda uyarı aldı. Barclays ve NatWest bankası gibi bir dizi İngiliz finans kurumu da Haziran ayının sonundan bu yana borsaya yapılan ödemeleri engellemeye başladı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.09%
$43,043.00
$1,760.46
Ethereum (ETH)
5.98%
$2,966.47
$177.39