bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,910.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,880.52
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $338.20
Ana SayfaGenelBinance, Forbes ve İki Yazarına Hakaret Davası Açtı

Binance, Forbes ve İki Yazarına Hakaret Davası Açtı

Popüler kripto borsası Binance, Çarşamba günü Forbes Media ve iki yazarına ABD New Jersey Bölge Mahkemesi’nde hakaret davası açtı.

Dava, Forbes yazarları Michael del Castillo ve Jason Brett tarafından kaleme alınan ve Binance’in düzenleyicileri kasıtlı olarak aldatmak için tasarlanmış ayrıntılı bir kurumsal yapı tasarladığını iddia eden yazılarından sonra açıldı.

Cayman Adaları yasalarına göre düzenlenen davada borsa tarafından tüm iddialar yalanlandı. Ayrıca, haberin içeriğinin yanlış, yanıltıcı ve son derece karalayıcı olduğu da söyledi.

Açılan davada “Binance, faaliyetlerinde yürürlükteki tüm yasaları, kuralları ve düzenlemeleri ihlal etmiyor ve bunlara tam olarak uyuyor. Binance, herhangi bir yargı alanındaki herhangi bir düzenleyici kurumdan kaçmaya çalışmaz” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca popüler borsa, Forbes haberi nedeniyle milyonlarca dolar zarara uğradığını iddia ediyor. Sonuç olarak borsa, Forbes ve yazarlardan cezai tazminat talep ediyor.

Binance Adalet Arıyor

Borsa sözcülerinden biri, borsanın itibarını korumak ve adalet aramak için şikayette bulunduğunu söyledi.

Sözcü; “Bu dava, büyük itibar ve ticari zararlara neden olan yanlış ve karalayıcı ifadelerde adalet aramayı amaçlamaktadır” dedi.

Ardından borsanın bilgi ve basın özgürlüğüne karşı olmadığını söyleyen sözcü;

“Bu davada amacımız, temel değerimize ve özgürlüğe olan inancımıza aykırı bir yansıma değil, gerçeği ve adaleti sağlamaktır. Size ve medyaya bu davanın Binance’in haberciliğine herhangi bir tehdit oluşturmadığından emin olmak istiyoruz. Biz ve sektörün önde gelen tüm oyuncuları, bizi sorumlu tutacak ve bilgileri kamuoyuna bildirecek medyaya ihtiyacımız var” dedi.

Binance, daha önce borsanın Şangay ofisinin Çin polisi taafından ziyaret edildiğini iddia eden bir haber nedeniyle The Block‘u da dava etmekle tehdit etmişti.

Dava Avukatı Charles Harder Oldu

Binance, Forbes davasında Walsh Pizzi O’Reilly Falanga LLP‘den avukatlar Peter J. Pizzi ve Selina M. Ellis‘in yanı sıra Harder LLP‘den medya dava avukatı Charles Harder tarafından temsil ediliyor.

Harder, daha önce ABD Başkanı Donald Trump ve First Lady Melania Trump gibi üst düzey isimlerin ve Gawker Media davasında Hulk Hogan‘ın avukatlığını yapmıştı.

Dava hakkında yorum yapan Harder;

“Binance, Forbes’in geri çekilmesini veya düzeltilmesini talep etti, ancak reddetti. Bu nedenle bu dava gerekli hale geldi. Binance, gerçeği sağlamak ve itibarını korumak için bu davayı sonuna kadar görmeyi planlıyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.53%
$41,910.00
$1,060.32
Ethereum (ETH)
3.49%
$2,880.52
$100.53