Ana Sayfa Genel Binance, Forbes ve İki Yazarına Hakaret Davası Açtı

Binance, Forbes ve İki Yazarına Hakaret Davası Açtı

Popüler kripto borsası Binance, Çarşamba günü Forbes Media ve iki yazarına ABD New Jersey Bölge Mahkemesi’nde hakaret davası açtı.

Dava, Forbes yazarları Michael del Castillo ve Jason Brett tarafından kaleme alınan ve Binance’in düzenleyicileri kasıtlı olarak aldatmak için tasarlanmış ayrıntılı bir kurumsal yapı tasarladığını iddia eden yazılarından sonra açıldı.

Cayman Adaları yasalarına göre düzenlenen davada borsa tarafından tüm iddialar yalanlandı. Ayrıca, haberin içeriğinin yanlış, yanıltıcı ve son derece karalayıcı olduğu da söyledi.

Açılan davada “Binance, faaliyetlerinde yürürlükteki tüm yasaları, kuralları ve düzenlemeleri ihlal etmiyor ve bunlara tam olarak uyuyor. Binance, herhangi bir yargı alanındaki herhangi bir düzenleyici kurumdan kaçmaya çalışmaz” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca popüler borsa, Forbes haberi nedeniyle milyonlarca dolar zarara uğradığını iddia ediyor. Sonuç olarak borsa, Forbes ve yazarlardan cezai tazminat talep ediyor.

Binance Adalet Arıyor

Borsa sözcülerinden biri, borsanın itibarını korumak ve adalet aramak için şikayette bulunduğunu söyledi.

Sözcü; “Bu dava, büyük itibar ve ticari zararlara neden olan yanlış ve karalayıcı ifadelerde adalet aramayı amaçlamaktadır” dedi.

Ardından borsanın bilgi ve basın özgürlüğüne karşı olmadığını söyleyen sözcü;

“Bu davada amacımız, temel değerimize ve özgürlüğe olan inancımıza aykırı bir yansıma değil, gerçeği ve adaleti sağlamaktır. Size ve medyaya bu davanın Binance’in haberciliğine herhangi bir tehdit oluşturmadığından emin olmak istiyoruz. Biz ve sektörün önde gelen tüm oyuncuları, bizi sorumlu tutacak ve bilgileri kamuoyuna bildirecek medyaya ihtiyacımız var” dedi.

Binance, daha önce borsanın Şangay ofisinin Çin polisi taafından ziyaret edildiğini iddia eden bir haber nedeniyle The Block‘u da dava etmekle tehdit etmişti.

Dava Avukatı Charles Harder Oldu

Binance, Forbes davasında Walsh Pizzi O’Reilly Falanga LLP‘den avukatlar Peter J. Pizzi ve Selina M. Ellis‘in yanı sıra Harder LLP‘den medya dava avukatı Charles Harder tarafından temsil ediliyor.

Harder, daha önce ABD Başkanı Donald Trump ve First Lady Melania Trump gibi üst düzey isimlerin ve Gawker Media davasında Hulk Hogan‘ın avukatlığını yapmıştı.

Dava hakkında yorum yapan Harder;

“Binance, Forbes’in geri çekilmesini veya düzeltilmesini talep etti, ancak reddetti. Bu nedenle bu dava gerekli hale geldi. Binance, gerçeği sağlamak ve itibarını korumak için bu davayı sonuna kadar görmeyi planlıyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran bir kullanıcıya yanıt verdi. O zamanlar,...

KuCoin Borsasından Çalınan Tokenlar Uniswap Borsasına Taşınıyor

KuCoin kripto para borsasındaki büyük bir hacking olayının ardından siber suçlular, çalınan kriptoları merkezi olmayan borsalara taşımaya devam ediyor. Whale Alert'ten gelen verilere göre, KuCoin...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem yapmış kullanıcılarına...