Binance, Hackerların Yakalanması için 250.000 Dolar Ödül Koydu

Binance borsası, 7 Mart tarihinde yapılan hacking olayı sonrasında bilgisayar korsanlarının tutuklanması için 250.000 dolarlık bir ödül belirledi. Yapılan açıklamaya...

0

Binance borsası, 7 Mart tarihinde yapılan hacking olayı sonrasında bilgisayar korsanlarının tutuklanması için 250.000 dolarlık bir ödül belirledi.

Yapılan açıklamaya göre, herhangi bir yargı alanında yasal bir tutuklama ile sonuçlanan bilgiyi temin eden ilk kişi, 250 Bin Dolarlık ödülü, Binance Coin (BNB) olarak alacak. Tutuklamalara yol açan çok sayıda bilgi kaynağı varsa, ödül ihbar kaynakları arasında bölüşülebilecek.

 

Yapılan açıklamada, kripto topluluğunda suç ve etik olmayan davranışları ele almak için uyumlu çabaların önemi vurgulandı;

“Güvenli bir kripto topluluğunu sağlamak için savunmayı basitçe oynayamayız. Hack olaylarını, gerçekleşmeden önce aktif olarak engellemeliyiz. 7 Mart’ta platformumuza yapılan hack girişimi başarılı olmamasına rağmen, bunun geniş çaplı ve organize bir saldırı olduğu açıktı. Bunun ele alınması gerekiyor. ”

Borsa şu anki ödülüne ek olarak, borasadaki herhangi bir hack girişimi karşısında gelecekteki hack önleme ödülleri için kripto rezervlerine 10 milyon dolar ayırdı. Platformun bildirgesine göre, dünya çapında bu tür saldırıları deaktif etmek için diğer borsaları da bu önleme davet etti. Binance, Kullanıcılarına ise “Paranızı korumak her zaman en önceliğimizdir!” diye de seslendi.

Kullanıcılar, hesaplarındaki düzensiz ve yetkisiz işlem davranışlarını gözlemledikten sonra borsayı güvenlik ihlallerine karşı uyardı. Bazı kullanıcılar bilgisayar korsanlarının etkisi hiç görmemesine rağmen, bazı kullanıcılar, API anahtarlarından kaynaklanan olası bir açığın, bilgisayar korsanlarının Binance’ın iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini geçebildiğini bildirdi. Binance, hack olayının ertesi gün, 8 Mart’ta yaıtırma çekme faaliyetlerine yeniden başlamıştı.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.