Binance Borsasında Şüpheli Hareketlenme, Binance Hacklendi mi?

Bugün Binance Borsasında şüpheli hareketlenmeler görüldü. Birçok kullanıcı “Binance Hacklendi mi?” sorusunu sormaya başladı. Ticaret hacmine göre dünyadaki en iyi...

0

Bugün Binance Borsasında şüpheli hareketlenmeler görüldü. Birçok kullanıcı “Binance Hacklendi mi?” sorusunu sormaya başladı.

Ticaret hacmine göre dünyadaki en iyi kripto para borsası olan Binance’in kullanıcıları, hesaplarında şüpheli etkinlikler olduğunu bildirmeye başladılar. Twitter, reddit, ekşisözlük gibi sosyal mecralardaki topluluk alanlarında Binance kullanıcılarının şikayetleri  büyük ölçüde görülüyor.

Birçok kullanıcının iddiasına göre, hesaplardaki altcoinler piyasa fiyatından satılarak, tüm bakiye ile VIA Coin alınıyor. Bunun yanında VIA Coin yazının yazıldığı zaman içinde neredeyse yüzde yüz fiyat artışı göstermiş durumda. Ayrıca market hacmi de hiç olmadığı kadar yüksek bir seviyede seyrediyor.

Binance, kullanıcı bakiyeleriyle ilgili sorunların raporlarını araştırdığını belirtti. Binance bu sorunun kaynağını araştırırken, tüm kripto para çekme işlemlerini de devre dışı bıraktı.

Binance API anahtarlarıyla üçüncü parti ticari botları kullanan traderlar için çeşitli önlemler uygulanabilir. Bunlar arasında Binance hesapları veya araçların kendilerinin devre dışı bırakılması, Binane’teki API’de trade erişimlerinin devre dışı bırakılması veya API anahtarının direk sıfırlanmasını sayabiliriz.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.