Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Binance, Hisse Senedi Tokenları Nedeniyle Ceza Alabilir!

Binance, Hisse Senedi Tokenları Nedeniyle Ceza Alabilir!

Bilindiği gibi dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz hafta başta Tesla ve Coinbase olmak üzere bir dizi tokenlaştırılmış hisse senedini satışa sunmuştu.

Bununla birlikte, Alman mali otoritesi BaFin‘den borsaya bir ceza uyarısı geldi. Otorite tarafından gönderilen bu uyarıda borsanın yatırımcılara bu tokenları prospektüs olmadan sunduğu ve bu yüzden ceza alabileceği söylendi.

Binance

Reuters tarafından yapılan habere göre; Alman mali otoritesi BaFin borsayı uyardı. Kurumdan yapılan uyarıda, şu anda borsa üzerinde satışta olan Tesla, Coinbase, MicroStrategy, Apple ve Microsoft hisseleri için borsanın resmi internet sitesinde bir prospektüs bulunmuyor ve bu, Avrupa Birliği Menkul Kıymet Kanunu’nun çiğnenmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla borsa, bu sebepten dolayı 5 milyon Euro ya da geçen senenin iş hacminin %3’lük bir kısmına denk gelecek bir para cezasına çarptırabilir.

“BaFin, Binance Almanya’nın ülkede gerekli prospektüsleri sunmadan hisse tokenları sattığından şüphelenecek bilgilere sahiptir. Menkul kıymet yatırımları sadece gerekli bilgilere dayanarak yapılması gerektiğini unutmayınız”.


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar