Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Binance, Hisse Senedi Token’larının Alım Satımını Durdurdu

Binance, Hisse Senedi Token’larının Alım Satımını Durdurdu

0

Kripto borsası Binance, bugün kullanıcılarının artık hisse senedi token’ları alıp satamayacaklarını duyurdu.

Ayrıca borsa, mevcut hisse senedi sahiplerinin, 14 Ekim’den önce varlıklarını satmaları gerektiğini söyledi. Eğer kullanıcılar hisselerini bu tarihe kadar satmazlarsa, hisse senedi token pozisyonları 15 Ekim’de kapatılacak.

Hareket, Almanya Federal Mali Denetleme Kurum’nun (BaFin) Binance’in hisse senedi teklifleriyle bağlantılı olarak ülkenin menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğini söylemesinden üç ay sonra geldi.

Alman düzenleyicinin yanı sıra, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi’nin de kripto para borsasının hisse senedi alım satımına başlamadan önce güvenlik kurallarına uyup uymadığını incelediği bildirildi.

Binance

Binance, bu yılın Nisan ayında Alman finansal hizmetler firması CM-Equity aracılığıyla hisse senedi alım satımı başlattı. Borsa bugün, CM-Equity AG’nin Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ve İsviçre sakinleri için kendi hisse senedi token alım satım portalını kurduğunu ve bu bölgelerdeki Binance kullanıcılarının başlatıldıktan sonra bu portalı kullanabileceğini söyledi.

“Bu kullanıcılar, yeni portalı kurulduktan sonra hisse senedi bakiyelerini CM-Equity AG’ye geçirebilir. Portalın 2021-10-15’ten (UTC) yaklaşık iki ila dört hafta önce açılması planlanıyor ve geçişi tamamlamak için CM-Equity AG tarafından ek KYC önlemleri talep edilecek.”

FTX ve Bittrex Global dahil diğer borsalar CM-Equity AG aracılığıyla benzer hizmetler sunarken Binance’in hisse senedi alım satım hizmetini neden durdurduğu henüz belli değil.

Binance, dünyanın çeşitli ülkelerindeki birincil kripto para birimi ticareti teklifi nedeniyle de inceleme altında görünüyor. ABD, İngiltere, İtalya, Japonya, Tayland, Polonya ve Cayman Adaları’ndaki düzenleyicilerin tümü, yakın zamanda borsaya karşı uyarıda bulundu veya harekete geçti.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version