bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,043.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,966.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $358.47
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance Kaldıraç Oranını 20 Katı İle Sınırlandıracak

Binance Kaldıraç Oranını 20 Katı İle Sınırlandıracak

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, tüketici korumasını genişletmek amacıyla vadeli işlem platformunda yeni kaldıraç ticareti kısıtlamalarını benimsemeye devam ediyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao Pazar günü yaptığı açıklamada, 19 Temmuz’da yeni kullanıcılar için 20x kaldıraç limiti getirileceğini söyledi. Ayrıca Binance Vadeli İşlemleri aynı limiti mevcut kullanıcılar için de uygulamaya hazırlanıyor.

Geçen Pazartesi günü geçerli olmak üzere, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı Binance Vadeli İşlem hesaplarına sahip yeni kullanıcıların kaldıraç oranı 20 katı olan pozisyon açmaları yasaklandı. Binance’in kaldıraç alım satım sayfasına göre, yeni kaldıraç limitleri, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı vadeli işlem hesaplarına sahip mevcut kullanıcılar için de geçerli olacak. Yeni kullanıcılar için kaldıraç limitleri, kayıttan yalnızca bir ay sonra kademeli olarak artacak.

Binance

Temmuz 2019’da piyasaya sürülen Binance Vadeli İşlemler ticaret platformu, başlangıçta yatırımcıların maksimum 20 kez kaldıraç pozisyonu açmasına izin verdi. Bu da 1.000 dolarlık bir yatırımın 20.000 dolarlık bir bahse dönüştürülebileceği anlamına geliyordu. Borsa daha sonra Bitcoin üzerindeki Tether sözleşmelerine karşı maksimum kaldıraç ve marjı Ekim ayında 125 katına çıkardı. Bununla birlikte borsa, yüksek kaldıraçlı ticaretin gelişmiş bir risk motoru ve tasfiye modeli kullanılarak başlatıldığını belirtti.

En son ticaret kısıtlamaları, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in son hamlesini yansıtıyor. Şirket, Pazar günü resmi olarak maksimum kaldıracı 101x’ten 20x’e indirildiğini duyurdu.

Yeni kısıtlamalar, The New York Times’ta Cuma günü yayınlanan bir makalenin, FTX, Binance ve BitMEX gibi diğer kripto borsalarında sunulan riskli alım satımların Mayıs ayında kripto piyasası çöküşüne yol açtığını iddia etmesinin ardından geldi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.09%
$43,043.00
$1,760.46
Ethereum (ETH)
5.98%
$2,966.47
$177.39