bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,444.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,828.38
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $331.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance Research: Altcoin Boğası Ne Zaman?

Binance Research: Altcoin Boğası Ne Zaman?

Binance borsasının araştırma ekibi olan Binance Research, hazırladığı Ağustos ayı raporunu sundu.

Binance Research raporunda altcoin’lere geniş yer verildi. Toplulukta uzun zamandır tartışma konusu olan Altcoin Boğa Sezonu ile ilgili çarpıcı ifadelere yer verildi. Raporda detaylı olarak altcoin boğasının ne zaman gelebileceği incelendi.

Raporun detaylarında yer alan bilgilere göre Ağustos ayında kripto para sektörü için sakin bir dönem geçirildi. Bu ay içerisinde Bitcoin baskınlık oranının da %5 artış gösterdiği ve %70’ye yaklaştığı vurgulandı. Bu durumun altcoinler için pek iyi bir durum olmadığı ifade edildi.

Ağustos ayında yapılan araştırmaya göre toplulukta altcoinlerle ilgili inancın ve kaygının arttığı da kaydedildi. Daha önce “Altcoinler ne zaman yükselecek” diye düşünen topluluk artık “Altcoinler geri dönecek mi?” diye soruyor ve endişe ediyor.

Raporda dikkat çeken bir kısım da şu ifadelere yer verildi:

“…Ayrıca, Bitcoin’deki değer yükselişi genel olarak kripto paraların özümsenmesine destek oluyor ve altcoin’lerin yükselişi çoğunlukla projelerin kendilerine bağlı oluyor. Kripto para endüstrisinin bütününün gelimesi için altcoin’lerin olgunlaşma zamanının ayrılmaz bir parçası olması gerektiğini düşünüyoruz.”

Binance’ın araştırma ekibi üyelerine göre Bitcoin baskınlık oranı zamanla düşecek ve 50-60 seviyelerine kadar inecek. Buna göre Binance araştırma ekibinin altcoin boğasının geleceğine inandıklarını söyleyebiliriz. Rapordaki bu kısımda binance araştırma ekibi üyelerinin şu ifadeleri yer alıyor: “Temmuz raporunda, BTC baskınlığının yüzde 50-60 aralığına geri döneceğine inandığımızı belirttik. Buna hala inanıyoruz.”

Bitcoinin direkt olarak kişiden kişiye satıldığı ve borsa kayıtlarına girmeyen OTC olacak ifade edilen, tezgah üstü piyasalarda da alımlardan çok satışların baskın olduğu bilgiside binance araştırma raporunda yer aldı. Yatırımcıların özellikle altcoin fiyatlarının düşmesini beklediğini ve yeterince düştüğüne inandıkları seviyelerden giriş yaptıkları ifade edildi. Yatırımcılar genellikle ilk 30 altcoini yatırım yapmaya değer görüyorlar. Bununla alakalı olarak raporda “…Hatta yatırımcıların göreceli olarak altcoin’lere karşı iştah gösterdiğini bile gördük.” ifadeleri kullanıldı.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamalarda bir altcoin boğa sezonunun daha yaşanacağına dair inancı olduğunu söylemişti. Zaho’ya göre erken yada geç bir zamanda bir tane daha altcoin sezonunun mutlaka göreceklerinden emin olduğunu ifade etti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.32%
$41,444.00
$1,790.38
Ethereum (ETH)
6.37%
$2,828.38
$180.17