Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Binance, Saldırganı Yakalatana 25 BTC Ödül Verecek

Binance, Saldırganı Yakalatana 25 BTC Ödül Verecek

Ticaret hacmine göre dünyanın bir numaralı kripto para borsası Binance,  insanların internet üzerinden kimlik doğrulama verilerini yaymakta olan hacker’ın yakalanmasına yardımcı olacak ipuçlarına sahip herkese 25 BTC (297,000 $) ödül sunuyor. 7 Ağustos 2019 tarihli bir basın bültenine göre veriler borsadan hack yoluyla elde edildi.

Binance, savaş ilan etti

Önde gelen bitcoin ticaret merkezi olan Binance, en az 10.000 Binance müşterisinin müşteri bilgisini (KYC) doğrulama detaylarını aldığını iddia eden ve kamuoyuna açıklayacak olan tanımlanamayan bir kişi ile temasa geçtiğini açıkladı. Borsa, belirtilen bir cüzdan adresine 300 BTC (3 milyon doların üzerinde) aktarmayı başaramazsa verilerin tamamını sızdırmaz.

“Kimliği belirsiz bir kişi, Binance KYC verilerine benzerlik gösteren 10.000 fotoğrafı sızdırmamak için 300 BTC talep ederek, bizi tehdit ve taciz etti. Şantajcının taleplerini karşılamayı reddettikten sonra, şahıs verileri halka ve medya kuruluşlarına dağıtmaya başladı ” dedi.

Borsa, senaryonun ilgili kanun uygulayıcı kurumlarına halihazırda haber verdiğini iddia etse de, birey hakkında sağlam bilgiye sahip olan herkes için 290.000 dolar ödül daha vereceğini ileri sürdü.

Binance şunları belirtti:

“Bu kişiyi tanımlamaya yardımcı olacak herhangi bir bilgi sağlayabiliyor ve bireyi yasal işlem yoluyla izlememize olanak verebiliyorsanız, sağlanan verilerin alaka düzeyine bağlı olarak 25 BTC’ye kadar bir ödül vereceğiz.”

Çözülmemiş gizemler

Kripto para borsa platformlarının kendilerini, kötü niyetli kullanıcılar tarafından düzenlenen güvenlik ihlallerine ve saldırılara karşı koruma çabalarına rağmen, saldırılar ve soygunlar kripto dünyasının çözülmemiş gizemleri olmaya devam ediyor.

Binance, Mayıs 2019’un başlarında da, kasasından 7.000 BTC’yi (o sırada ederi 40 milyon dolar’dı.) başarıyla çalan siber saldırganlar tarafından hedef alınmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...