bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,415.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,026.14
tether
Tether (USDT) $0.999718
binance-coin
Binance Coin (BNB) $473.06
Ana Sayfaİnceleme YazılarıBorsalarBinance, Singapur Kullanıcılarına Kısıtlama Getirdi

Binance, Singapur Kullanıcılarına Kısıtlama Getirdi

Binance, Singapur tarafından ortaya konan düzenlemeler ile ilgili çalışırken ülkedeki kullanıcıları için önemli bir karar aldı.

Dünyanın en önemli kripto para borsaları arasında yer alan ve işlem hacmi bakımından en önde gelen platformlarından Binance, Singapur kullanıcılarının 26 Ekim itibari ile platforma para yatıramayacağını açıkladı. Singapur Para Otoritesi tarafından yayınlanan kararlarla ilgili çalışan şirket, ülkedeki kullanıcılarını üzecek bir karara imza attı.

Singapur’daki Hizmetler Kısıtlandı

Şirket dün yaptığı açıklamada, Binance Singapur kullanıcıları alınan karar doğrultusunda itibari para yatıramayacak, spot ticaret gerçekleştiremeyecek veya herhangi bir kripto para satın alamayacaklarını söyledi.

Kripto devi, son hareketin hizmetlerini “uyumluluk taahhüdüyle uyumlu hale getirmeyi” amaçladığını söyledi. Şehir devletindeki kullanıcılara, ilgili tüm işlemleri durdurmalarını, fiat varlıklarını geri çekmelerini ve jetonları Ekim tarihine kadar kullanmalarını tavsiye etti.

Binance, Singapur Para Otoritesinin istediği düzenlemeleri yapmak ve müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmak için çalışmaların da devam edeceğini söyledi. Konu ile ilgili yayınlanan açıklamada, “İlgili düzenleyici standartlara uymak ve gerekli hizmet değişikliklerini kolaylaştırmak için Singapur Para Otoritesi ve diğer küresel düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışıyoruz” dedi. “Bu yeni alanda değişen politikaları, kuralları ve yasaları aktif olarak takip ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Singapur Para Otoritesi

Binance Singapur Ağı Çalışmaya Devam Edecek

Binance tarafından ülkedeki kullanıcılara getirilen kısıtlamalar, yerel olarak faaliyette olan Binance Singapore ağını etkilemeyecek. Binance Asia Services tarafından işletilen yerel kısım çalışmaya devam edecek. Söz konusu kısıtlamalar yalnızca global Binance ağı için geçerli olacak.

Bu ayın başlarında Binance.com, şehir devletindeki Singapur doları alım satım çiftlerini ve ödeme seçeneklerini durdurdu. Uygulaması ayrıca yerel iOS ve Google Play mağazalarından kaldırıldı. Uyum, Para Otoritesinin kripto ticaret platformunu, yetkililer tarafından “yanlış bir şekilde lisanslanmış veya düzenlenmiş olarak algılanabilecek” düzenlenmemiş varlıkları içeren yatırımcı uyarı listesine koymasından kısa bir süre sonra geldi.

Dünyanın dört bir yanındaki finansal gözlemciler, kara para aklamada kripto para kullanımı ve ürünlerinin yüksek riskli doğasına ilişkin endişeleri öne sürerek Binance’i son aylarda inceleme altına aldı. İngiltere’deki düzenleyiciler Binance’in ülkede faaliyet göstermesini yasaklarken, Hong Kong ve Japonya gibi yerler borsaya karşı uyarılar yayınladı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.06%
$60,415.00
$640.40
Ethereum (ETH)
1.55%
$4,026.14
$62.41