bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,091.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,081.67
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $477.75
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance Smart Chain Günlük İşlemleri Ethereum’a Yüzde 200 Fark Attı

Binance Smart Chain Günlük İşlemleri Ethereum’a Yüzde 200 Fark Attı

Binance Smart Chain üzerindeki günlük işlemler yeni bir zirveye ulaşarak rekor kırdı ve Ethereum’daki işlemleri %200’den fazla aştı.

Binance Smart Chain (BSC), şüphesiz DeFi meraklıları arasında en popüler ağlardan biri. Saniyede çok sayıda işlemi verimli bir şekilde gerçekleştirme yeteneği, onu çeşitli projeler ve kullanıcılar için tercih edilen bir merkez haline getirdi. Ağın popülaritesi her geçen gün daha da artıyor ve bu, günlük işlem sayısı da dahil olmak üzere temel ölçümlerle mükemmel bir şekilde örnekleniyor.

7 Nisan 2021 itibarıyla BSC, günlük 4 milyondan fazla işlem rekoru kırdı ve bu, blockchain için tüm zamanların en yüksek seviyesi. İlginçtir ki, Ethereum 1.3 milyondan biraz daha azını gördü, bu da %200’den fazla bir fark.

BSC’deki benzersiz adreslerin Ethereum’dakilere kıyasla çok daha az olması ise ilginç, sırasıyla 63 milyon ve 147 milyon. Bu, BSC’deki kullanıcıların Ethereum’dakilere kıyasla kesinlikle daha aktif olduğu anlamına geliyor.

Yüksek Ethereum Ücretlerinin Temel Nedeni

BSC kendi başına ölçeklenebilir teknolojiye sahip rekabetçi bir ağ olsa da, hızlı ayaklanması ve popülerlik artışı büyük olasılıkla Ethereum’daki çok yüksek işlem ücretlerinden kaynaklanıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada BSC’deki ücretler, ETH’de bunlara göre istiflendiğinde kesinlikle karşılaştırılamaz. Bu yazının yazıldığı sırada bir işlem Ethereum’da ortalama 18,5 dolara mal olurken, BSC’de sadece birkaç sente mal oluyor. Bu fark önemli ve ağ etkileşimlerini çok daha verimli ve etkili hale getiriyor.

Üstelik, hızla artan günlük işlemlere rağmen BSC, dün itibarıyla %52 kapasite ile çalışıyordu. Öte yandan Ethereum, %98,65’lik bir kapasite ile çalışarak tıkanmaya devam ediyor.

Ethereum 2.0’ın mevcut ölçeklendirme sorunlarını çözeceği düşünülüyor. Bununla birlikte, ikinci katman ölçekleme çözümleri biraz nefes alma alanı sağlamalı. Vitalik Buterin, ağın birkaç ay içinde 100 kat ölçeklenebileceğini söylediğini de unutmamakta fayda var.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.98%
$61,091.00
$598.69
Ethereum (ETH)
2.66%
$4,081.67
$108.57