Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Binance, TL ile Bitcoin, Ethereum ve Ripple Alım Satım İmkanı Sunacak

Binance, TL ile Bitcoin, Ethereum ve Ripple Alım Satım İmkanı Sunacak

Kripto para borsası Binance, yerel dijital cüzdan ortağı Papara yoluyla Türk Lirası ile Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları satın alma imkanı sunuyor.

Borsa bu haberi CEO Changpeng Zhao’nun Türkiye ziyaretinden bir hafta önce yani 15 Kasım’da web sitesi üzerinden yaptı. Web sitesine göre, Türk kullanıcılar artık Papara dijital cüzdanları ile lira kullanarak Bitcoin, Ethereum ve Ripple alım satımı yapabilecek.

Binance, Türk Lirası desteğinin başladığını duyurmak dışında herhangi bir yorumda bulunmadı.

Resmi web sitesine göre, Türk Lirası desteği yalnızca kripto para satın alma işlemleri ile sınırlı ve Papara ile kripto satma desteğinin ne zaman ekleneceği ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. BtcTurk, Paribu ve Koineks gibi Türkiye’nin en büyük yerel kripto borsaları da para yatırma ve çekme işlemleri için Papara dijital cüzdanı kullanıyor.

Dev Kripto Borsaları Türkiye Pazarına Giriyor

Binance’ın bu hareketi, bir diğer küresel kripto para borsası olan Huobi’nin Türk Lirası ile işlemleri başlatacağını duyurmasından haftalar sonra geldi. Ayrıca Huobi, kripto paraların yaygın olarak kullanıldığı ülkelerden biri olan Türkiye’de ofis açtı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Kasım ayının ortalarında Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi 2019 için Türkiye’yi ziyaret etmeye hazırlanıyor.

Binance CSO’su Gin Chao, bir röportaj sırasında borsanın Türkiye dahil olmak üzere yeni piyasalarda hizmet vermek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Gin Chao, borsanın Türkiye pazarına girmesinin yakın olduğunu doğrulayan ilk Binance yetkilisi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...