bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,730.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,952.01
tether
Tether (USDT) $0.999640
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.95
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance, Tokenize Edilmiş Hisse Senedi Ticaretini Tesla İle Başlatıyor

Binance, Tokenize Edilmiş Hisse Senedi Ticaretini Tesla İle Başlatıyor

Geleneksel hisselerden farklı olarak, bir hisse senedi token’ı daha küçük, daha uygun fiyatlı birimlere bölünebilir. Bu da daha fazla kullanıcının potansiyel olarak hisse senetlerindeki sermaye getirilerinden yararlanabileceği anlamına gelir.

Binance hisse senedi token’ı biçiminde halka açık ilk hisse senedi, hisse fiyatı şu anda 700 dolar civarında seyreden Tesla olacak. Kullanıcılar artık fiziksel bir hisse sertifikasının velayetinin gerekli olduğu tam ve geleneksel bir hisse satın almak yerine, dijital bir token ile temsil edilen Tesla hissesinin yüzde biri kadar azını satın alabilecekler.

“Her bir dijital token, hisse senedinin bir hissesini temsil ediyor ve ödenmemiş tokenları temsil eden temel menkul kıymetlerin bir saklama portföyü tarafından tamamen destekleniyor. Kullanıcılar kesirli token ticareti yapabilecek.”

Bu nedenle, bir hisse senedi belirtecinin yüzde biri bir Tesla hissesinin aynı kısmını temsil eder ve hisse senedi fiyatları, ABD dolarına sabitlenmiş ve Paxos Trust Company tarafından ihraç edilen bir stabilcoin olan Binance USD (BUSD) cinsinden ödenecek.

Borsanın CEO’su Changpeng Zhao, dijital hisse senedi token’larının geleneksel ve kripto piyasaları arasında bir köprü sağlayacağına ve hisse senedi piyasalarına erişimi genişleteceğine ve bunun sonucunda daha kapsayıcı bir finansal gelecek olduğuna inanıyor.

Dijital hisse senedi belirteçlerinin ticareti komisyonsuz olacak ve ürün, lisanslı Alman yatırım şirketi CM-Equity AG ve İsviçre merkezli varlık belirtme platformu Digital Assets AG ile birlikte geliştirildi.

Bununla birlikte ticarete katılım, Çin, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri gibi sınırlı yargı bölgelerine açık değil.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.55%
$58,730.00
$2,084.92
Ethereum (ETH)
5.23%
$3,952.01
$206.69