bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,522.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,041.51
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $289.02
Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance Vaadeli İşlemlere Hazırlanıyor

Binance Vaadeli İşlemlere Hazırlanıyor

Binance, kripto paralar için vadeli işlemler yapılabilmesi için resmi sürüme kadar karar vermeleri için iki test platformu başlattı.

Kripto para takas borsası Binance, planlanan crypto futures ürünleri için iki test platformu başlattı. Binance, iki Binance Futures Testnet Platformunun lansmanını duyurdu. Kullanıcıların en sevdiği platform için oy kullanılacak ve kazanan resmi Binance Futures Platformu olacak. Platformlara oy verme işlemini şu sayfadan gerçekleştirebilirsiniz: https://www.binance.com/en/vote/13

Vadeli İşlem A ve Vadeli İşlemler B olarak adlandırılan yeni test ağları, kullanıcıların trade yapmalarına olanak sağlayacak. Ayrıca yarışmalar düzenlenecek. Bu yarışmalarda toplamda yaklaşık 215000 dolarlık fon ayrılmış durumda. Yani 10000 bnb dağıtımı gerçekleştirilecek. Kazanan testnet yarışmacıları ayrıca binance’ta bir ay boyunca işlem ücretlerinde indirim hakkı kazanacak. Vaadeli işlemlerin şuanda en yoğun şekilde yapıldığı bitmex borsasına rakip olacağı düşünülen bu yeni özellikle BNB fiyatı hareketlendi ve yukarı doğru tırmandı.

Promosyon ve yarışmalarla borsada bir hareketlilik olacağı düşünülmekte. Vaadeli işlemler özellikle profesyonel trade yapanların yoğun olarak kullandığı bir özellik. Binance borsası tarafından bu anlamda oldukça yenilikçi adımlar atılıyor. 2019 yılı içerisinde trade’e yönelik bir dizi atılım gerçekleştirildi. İeo furyası ile başlayan trendi trade platformları ile sürdürmeyi düşünüyor binance borsası anlaşılan.

Binance son dönemde yaptığı gelişmelerle trade yapanların odağı haline geldi. Kısa süre önce Margin İşlemleri de başlatan borsanın vaadeli işlemleri ne zaman başlatacağı merakla bekleniyordu. Ayrıca bir kaç gün önce borsada hold yapanlara, yani parasını tutanlara faiz kazanma imkanıda tanınmıştı. USDT, BNB ve ETC tutanlara bu imkandan yararlanabildiler. BNB tutanlara %15 faiz oranı vererek posiztif bir ayrıcalık tanıdı borsa kendi kripto parasına. Lending platformu aktif olur olmaz saniyeler içerisinde kotalar doldu. Kullanıcılar yeni lending alımlarını bekliyorlar.

Vaadeli işlemlerle alakalı detaylı bilgiyi binance’ın kendi sitesinde yayımış olduğu duyurudan inceleyebilirsiniz:
https://www.binance.com/en/support/articles/360032888452

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.79%
$32,522.00
$256.92
Ethereum (ETH)
1.25%
$2,041.51
$25.52