Binance ve Crypto Savannah Uganda Ekonomisine Destek Veriyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao 23 Nisan’da attığı bir tweette, önde gelen küresel kripto para exchange platformu Binance’in yakın zamanda bir Doğu...

0

Binance CEO’su Changpeng Zhao 23 Nisan’da attığı bir tweette, önde gelen küresel kripto para exchange platformu Binance’in yakın zamanda bir Doğu Afrika ülkesi olan Uganda’nın ekonomik kalkınmasını desteklemek amacıyla Uganda Blockchain kuruluşu Crypto Savannah ile işbirliği yaptı.

Changpeng Zhao, tweet’inde, dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan ve kişi başına düşen GSYİH tutarındaki kişi sayılan Uganda’ya yatırım çekmenin yanı sıra, istihdam yaratarak “ekonomik dönüşümü” destekleyeceğini belirtti.

CoinMarketCap verilerine göre, Binance artık günde ortalama 2.19 milyar dolarlık işlem hacmi ile dünyanın en iyi ikinci kripto para borsası olmuş durumda. Hong Kong merkezli Binance, Japon regülatörlerden gelen bir uyarı sonrasında Mart ayında Malta’da bir ofis açacağını açıklamıştı.

Afrika kıtası, finans sektöründe Blockchain şirketleri için umut verici bir nokta. Kıtadaki nüfusun büyük bir kısmının bankalara erişimi yok ve 30 milyondan fazla Afrikalı, çalışmak için yurtdışına kaçak yollardan gidiyor veya göç ediyor. Bu yüzden insanların bir finansal sistemle bağlantı kurmasına olanak tanıyan teknoloji, orada kitlesel olarak benimsenebilir.

Daha önce Doğu Afrika merkezli yardım kuruluşu olan VerDirectly, Uganda’daki ailelere 12.000 bağış sağlayan deneysel bir düzeni desteklemek amacıyla, merkezi olmayan ödeme ağı OmiseGO ve Ethereum (ETH) kurucularından Vitalik Buterin’den 1 milyon dolar almıştı.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.