Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin 10.000 Dolar'a Yaklaştıkça FOMO Artıyor

Bitcoin 10.000 Dolar’a Yaklaştıkça FOMO Artıyor

Bitcoin (BTC), 21 Haziran’da 9800 $ ile 2019’un en yüksek seviyesine ulaştı ve neredeyse tüm büyük kripto para birimlerinin günlük getirilerini sıkıca geçti.

Coin360 verilerine göre BTC / USD fiyatı, Cuma sabaha karşı gerçekleşen küçük düzeltmelerden sonra yaklaşık 9.675 Dolara çıktı.

Bitcoin’in performansı son üç aylık yükseliş sürecini hızlandırıyor ve bu hafta 9.000 dolar üstüne çıkan BTC yatırımcıları bir kez daha şaşırttı.

Bitcoin yatırımcıları için aylık (30 günlük) kazanç şu anda %26,5 seviyesinde.

Bitcoin 7 Günlük
Bitcoin 7 Günlük

Geçtiğimiz günlerde yorumcular, potansiyel alıcılar arasında ciddi bir talep oluşacağını ve daha sonra da Bitcoin fiyatını daha yükseklere çıkması için gerekli olan 10.000 $ direncinin kırılacağı tahminlerinde bulunmaya başlamışlardı. Fundstrat Global Advisors, müşterilerine ilettiği notta BTC / USD’nin 2019’da 40.000 $ ‘a kadar çıkabileceğini söyledi.

“Çoğu pazarda, bir kırılmayı onaylamak için “yeni bir yükseliş” gerekir. Ancak Bitcoin, tarihinin yalnızca %3’ünde görülen bir fiyatla işlem yaptığında, bu, yeni bir yaklaşan kırılmanın olduğunu doğruluyor. İşte bu da kriptoyu farklı kılıyor ”dedi. Tom Lee Perşembe günü bu tweeti attı ve bitcoin 9.750 dolar geçti.

“Şu anda FOMO’dan 250 dolar uzakta.”

Altcoin piyasaları, Bitcoin’in son gelişmelerine tepki vermekte yavaş kaldı. Basın zamanında, Ethereum (ETH) en büyük kripto para birimi BTC’nin 24 saatlik getirisini yenerek %5,4 artışla 284 $ ‘a ulaştı.

ETH / USD bu seviyede en son Eylül 2018’de işlem gördü. Ethereum / Dolar paritesi, yaklaşık dokuz aydır Bitcoin’i yakından izleyen bir patikada tam daire çiziyordu.

Ethereum 7 Günlük
Ethereum 7 Günlük

Piyasa değeri ile ilk yirmideki diğer altcoin’lerde ise daha az etkileyici bir tablo hakim. İstisnalar olarak Monero (XMR) günlük %8 artışla 109 USD‘ye ulaştı ve Binance’in kriptosu BNB, % 7.2 artış ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37.18 $’a ulaştı.

Toplam kripto para birimi piyasa sınırı, geçen yılın Temmuz ayından bu yana en yüksek fiyat olan 300 Milyar $’ın altında duruyor.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Yam Finance, DeFi Koruma Protokolü Umbrella’yı Başlattı

DeFi platformu Yam Finance, akıllı sözleşme istismarlarına ve saldırılara karşı havuz tabanlı güvenlik sunmayı amaçlayan Umbrella adlı yeni bir merkeziyetsiz koruma protokolü başlattı. Saldırı ihtimallerine...

Flamingo Finance, Verimli Tarım Lansmanını Gerçekleştirdi

NEO tabanlı Defi Projesi Flamingo Finance lansmanı, yoğun talebe neden oldu ve NEO'nun resmi cüzdanlarından birine aşırı yüklenilmesinin ardından geliştiriciler, lansmanı 24 saat ertelemek...

Nexo, Kullanıcıların Kripto Faiz Oranlarını İki Katına Çıkardı

Kripto ödünç verme platformu Nexo, daha fazla kullanıcı çekmek için çifte faiz oranlarını ve yeni bir "Nexo'da Kazan" özelliğini duyurdu. Credissimo tarafından başlatılan bir kripto...