Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin 10.000 Dolar'a Yaklaştıkça FOMO Artıyor

Bitcoin 10.000 Dolar’a Yaklaştıkça FOMO Artıyor

Bitcoin (BTC), 21 Haziran’da 9800 $ ile 2019’un en yüksek seviyesine ulaştı ve neredeyse tüm büyük kripto para birimlerinin günlük getirilerini sıkıca geçti.

Coin360 verilerine göre BTC / USD fiyatı, Cuma sabaha karşı gerçekleşen küçük düzeltmelerden sonra yaklaşık 9.675 Dolara çıktı.

Bitcoin’in performansı son üç aylık yükseliş sürecini hızlandırıyor ve bu hafta 9.000 dolar üstüne çıkan BTC yatırımcıları bir kez daha şaşırttı.

Bitcoin yatırımcıları için aylık (30 günlük) kazanç şu anda %26,5 seviyesinde.

Bitcoin 7 Günlük
Bitcoin 7 Günlük

Geçtiğimiz günlerde yorumcular, potansiyel alıcılar arasında ciddi bir talep oluşacağını ve daha sonra da Bitcoin fiyatını daha yükseklere çıkması için gerekli olan 10.000 $ direncinin kırılacağı tahminlerinde bulunmaya başlamışlardı. Fundstrat Global Advisors, müşterilerine ilettiği notta BTC / USD’nin 2019’da 40.000 $ ‘a kadar çıkabileceğini söyledi.

“Çoğu pazarda, bir kırılmayı onaylamak için “yeni bir yükseliş” gerekir. Ancak Bitcoin, tarihinin yalnızca %3’ünde görülen bir fiyatla işlem yaptığında, bu, yeni bir yaklaşan kırılmanın olduğunu doğruluyor. İşte bu da kriptoyu farklı kılıyor ”dedi. Tom Lee Perşembe günü bu tweeti attı ve bitcoin 9.750 dolar geçti.

“Şu anda FOMO’dan 250 dolar uzakta.”

Altcoin piyasaları, Bitcoin’in son gelişmelerine tepki vermekte yavaş kaldı. Basın zamanında, Ethereum (ETH) en büyük kripto para birimi BTC’nin 24 saatlik getirisini yenerek %5,4 artışla 284 $ ‘a ulaştı.

ETH / USD bu seviyede en son Eylül 2018’de işlem gördü. Ethereum / Dolar paritesi, yaklaşık dokuz aydır Bitcoin’i yakından izleyen bir patikada tam daire çiziyordu.

Ethereum 7 Günlük
Ethereum 7 Günlük

Piyasa değeri ile ilk yirmideki diğer altcoin’lerde ise daha az etkileyici bir tablo hakim. İstisnalar olarak Monero (XMR) günlük %8 artışla 109 USD‘ye ulaştı ve Binance’in kriptosu BNB, % 7.2 artış ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37.18 $’a ulaştı.

Toplam kripto para birimi piyasa sınırı, geçen yılın Temmuz ayından bu yana en yüksek fiyat olan 300 Milyar $’ın altında duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...