Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı 10 Yıl içinde 100 Bin Dolar Olacak!

Bitcoin Fiyatı 10 Yıl içinde 100 Bin Dolar Olacak!

Saxo Bank analisti Kay Van-Petersen CNBC’ye Bitcoin fiyatının önümüzdeki 10 yıl içinde 100.000 $ ‘a ulaşabileceğini söyledi. Kriptopara piyasasının günlük işlem hacmi büyük borsalara yaklaştı, bununla birlikte, kriptopara piyasasının ticaret hacmi, NASDAQ gibi önde gelen borsaların bir kısmına denk.

Kriptopara pazarının büyük borsaların işlem hacmini aşması için, bir trilyon dolarlık pazar hacmini aşması gerekiyor. CNBC ile yaptığı bir röportajda Van-Petersen, Bitcoin fiyatının önümüzdeki 10 yıl içinde trilyon dolarlık bir pazar hacmi ve 100.000 dolarlık bir fiyat elde edebileceğini belirtti.

Bunun da ötesinde, Van-Petersen, kriptopara piyasasının günlük ticaret hacminin fiat para ticaretlerinin ortalama günlük hacimlerinin en az %10’unu oluşturacağını, bu dilimin ise 500 milyar dolarlık işlem hacmi yaratacağını öngörüyor.

Kilometre taşı

Günümüzde kriptopara piyasasının günlük ticaret hacmi yaklaşık 4.3 milyar dolar. Fiat para ticaretinin günlük hacminin %10’unu aşması için, 100 kat artması gerekiyor. Bitcoin ve Ethereum’un son birkaç yıldaki büyümesi göz önüne alındığında Kriptopara pazarının önümüzdeki 10 yıl içinde böyle bir kilometre taşına ulaşması imkansız değil.

Aynı zamanda Bitcoin yatırımcısı olan Van-Petersen CNBC’ye şunları söyledi:
“Bu bir tuhaf değil, kripto para birimleri burada kalmaktır İki, üç ana para ortaya çıkacak ve Bitcoin bunlardan biri olacak ve bunun nedeni, ilk getiricinin avantajı, ölçeği ve önceliğidir.”

Van-Petersen ayrıca, Bitcoin’in istikrarsız bir para sistemi ve finansal ağlara sahip olmayan ülkelerdeki dünyanın uzak bölgelerinde dijital bir para birimi olarak kullanılmakta olduğunu vurguladı. Venezuela gibi ülkelerde Bitcoin, günlük operasyonları finanse etmek için mücadele eden vatandaşlar için bir yaşam çizgisi.

Volatile

Japonya gibi önde gelen ekonomiler, Bitcoin’i dijital para birimi olarak hızlı bir şekilde benimsiyor; bazı büyük holdingler Bitcoin’i ödeme olarak kabul ediyor. Geçtiğimiz günlerde Japonya’nın en popüler havayolu Peach ve en büyük elektronik perakendecisi Bic Kamera, Bitcoin’i resmi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı.

Sonuç olarak, Van-Petersen, Bitcoin’in piyasa değerinin önümüzdeki 10 yıl içinde 1.75 trilyon dolara yükselebileceğini öngörüyor. Bunun gerçekleşmesi için, Bitcoin’in teknoloji olarak olgunlaşması, ölçeklendirme konularının hepsini çözmesi ve uzun vadeli yatırım yerine dijital para birimi ve dijital para sistemi olarak benimsenmesi gerekiyor.

 

Kaynak: CoinTelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...