Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin 11.000 Dolar Seviyesini Geçti, Kripto Yaz Başladı

Bitcoin 11.000 Dolar Seviyesini Geçti, Kripto Yaz Başladı

Bitcoin (BTC) bugün geçen yılın Mart ayından bu yana ilk kez 11.000 $ seviyesini geçti. Öncü ripto para birimi, 24 saatten daha kısa bir süre önce 10.000 $ bandını geçmişti.

BTC şu anda 11.200 dolara yaklaşıyor ve son 24 saatte neredeyse yüzde 13’lük bir yükseliş gösterdi. Bu arada, büyük altcoinler de arttı, ETH 300$ seviyesini geçti.

Bitcoin Grafiği
Bitcoin Grafiği

Dün, 21 Haziran’da, profesyonel bir trader olan Peter Brandt, Bitcoin fiyatının şu an 100.000 $’ı hedef aldığını tweetledi.

Brandt, tweetinde, Bitcoin’in dördüncü parabolik büyüme safhasında olduğunu ve benzeri olmayan bir pazar olduğunu kaydetti:

“Bitcoin 100.000 $ hedefliyor. BTC/USD çifti, dördüncü parabolik aşamasını 2010 yılına kadar yaşıyor. 45 yıllık yaşamımda başka hiçbir pazar bu şekilde bir log tablosunda parabolik olmadı. Bitcoin benzeri olmayan bir pazar. ”

Tweet’ine ekli olarak Brandt, Bitcoinin fiyat artışı ile ilgili verileri içeren bir tablo yayınladı. Resimdeki verilere göre, Ekim 2011 – Aralık 2017 arasında, BTC değerini 9,765 kat artırdı.

Blok zinciri yatırım şirketi Kenetic’in kurucu ortağı, mayıs ayı ortasında Bitcoin fiyatının bu yıl sonuna kadar 30.000 $ ‘a yükseleceği tahmininde bulundu.

Bu ayın başlarında, Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Bloomberg’le yaptığı bir röportajda “kripto kıştan çıktıklarını ve kripto yaza girildiğini” söyledi.

Bununla birlikte bir başka endüstri yorumcusu – eski Wall Street yöneticisi ve şu anki blok zinciri araştırmacısı Tone Vays, kripto kışın bittiğine dair şüpheleri dile getirdi.

Bu haftanın başlarında ise siber güvenlik firması Kaspersky Lab, dünya genelinde insanların %19’unun kripto para satın aldığını gösteren bir anketin sonuçlarını açıkladı.

Bakalım Bitcoin önümüzdeki günlerde hareketine ne şekilde devam edecek…

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Yam Finance, DeFi Koruma Protokolü Umbrella’yı Başlattı

DeFi platformu Yam Finance, akıllı sözleşme istismarlarına ve saldırılara karşı havuz tabanlı güvenlik sunmayı amaçlayan Umbrella adlı yeni bir merkeziyetsiz koruma protokolü başlattı. Saldırı ihtimallerine...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance, yüksek getirili likidite havuzlarını başlatan ilk...

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde edilen kazançlar...