Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin 11.000 Dolar Seviyesini Geçti, Kripto Yaz Başladı

Bitcoin 11.000 Dolar Seviyesini Geçti, Kripto Yaz Başladı

Bitcoin (BTC) bugün geçen yılın Mart ayından bu yana ilk kez 11.000 $ seviyesini geçti. Öncü ripto para birimi, 24 saatten daha kısa bir süre önce 10.000 $ bandını geçmişti.

BTC şu anda 11.200 dolara yaklaşıyor ve son 24 saatte neredeyse yüzde 13’lük bir yükseliş gösterdi. Bu arada, büyük altcoinler de arttı, ETH 300$ seviyesini geçti.

Bitcoin Grafiği
Bitcoin Grafiği

Dün, 21 Haziran’da, profesyonel bir trader olan Peter Brandt, Bitcoin fiyatının şu an 100.000 $’ı hedef aldığını tweetledi.

Brandt, tweetinde, Bitcoin’in dördüncü parabolik büyüme safhasında olduğunu ve benzeri olmayan bir pazar olduğunu kaydetti:

“Bitcoin 100.000 $ hedefliyor. BTC/USD çifti, dördüncü parabolik aşamasını 2010 yılına kadar yaşıyor. 45 yıllık yaşamımda başka hiçbir pazar bu şekilde bir log tablosunda parabolik olmadı. Bitcoin benzeri olmayan bir pazar. ”

Tweet’ine ekli olarak Brandt, Bitcoinin fiyat artışı ile ilgili verileri içeren bir tablo yayınladı. Resimdeki verilere göre, Ekim 2011 – Aralık 2017 arasında, BTC değerini 9,765 kat artırdı.

Blok zinciri yatırım şirketi Kenetic’in kurucu ortağı, mayıs ayı ortasında Bitcoin fiyatının bu yıl sonuna kadar 30.000 $ ‘a yükseleceği tahmininde bulundu.

Bu ayın başlarında, Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Bloomberg’le yaptığı bir röportajda “kripto kıştan çıktıklarını ve kripto yaza girildiğini” söyledi.

Bununla birlikte bir başka endüstri yorumcusu – eski Wall Street yöneticisi ve şu anki blok zinciri araştırmacısı Tone Vays, kripto kışın bittiğine dair şüpheleri dile getirdi.

Bu haftanın başlarında ise siber güvenlik firması Kaspersky Lab, dünya genelinde insanların %19’unun kripto para satın aldığını gösteren bir anketin sonuçlarını açıkladı.

Bakalım Bitcoin önümüzdeki günlerde hareketine ne şekilde devam edecek…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

DeFi Tokenleri 24 Saat İçinde %19 Yükseldi!

DeFi tokenleri toparlanmaya başladı ve sektör Perşembe günü ortalama %19 yükseliş sağladı. Çok sayıda DeFi Tokeni %50'ye varan oranda...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Hackerlar K-Electric’ten Fidye Olarak 7.7 Milyon Dolarlık Bitcoin Talep Etti

Pakistan'ın en büyük güç üreticisi bu hafta bilgisayar korsanlarının kurbanı oldu. Şirketin, kendi verilerine yeniden erişim kazanmak için hackerlara milyonlarca dolarlık Bitcoin...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...