Cumartesi, Ağustos 8, 2020
Ana Sayfa Haber Analiz Bitcoin 4000 Dolar'a Yaklaşıyor, En Büyük Altcoin'lerde de Yükseliş Var

Bitcoin 4000 Dolar’a Yaklaşıyor, En Büyük Altcoin’lerde de Yükseliş Var

9 Mart Cumartesi – ilk 20 kripto para biriminin çoğu, yazım saatiyle hafif yükselişler göstermekte. Coin360 verilerine göre, en büyük kripto para Bitcoin (BTC) 4.000 $’a tekrar yaklaşıyor.

Coin360 Verileri
Coin360 Verileri

CoinMarketCap verilerine göre, yazım saatiyle, Bitcoin günlük olarak yaklaşık yüzde bir zararda, ve 3.960 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafiğe bakıldığında ise, mevcut Bitcoin fiyatı, geçen hafta başı fiyatından yaklaşık %3 daha yüksek.

Haftalık Bitcoin Fiyat Grafiği
Haftalık Bitcoin Fiyat Grafiği

Bitcoin haberlerinde, Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu haftanın başlarında bir podcast’te BTC’ye haftada 10.000 dolar harcamaya karar verdi.

Ethereum (ETH) yaklaşık 14.4 milyar dolar olan pazar hacmiyle en büyük altcoin olmayı sürdürüyor. İkinci en büyük altcoin Ripple (XRP) ise yaklaşık 13 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Ethereum (ETH) fiyatı, son 24 saat içinde, %0,15’lik hafif bir düşüş gösterdi. Yazım zamanında ETH, güne aynı fiyatta başladı ve şuan 138$ civarında işlem görüyor. Haftalık görünümde, Ethereum fiyatı geçtiğimiz Cumartesi gününe oranla %2,5 oranında yükseldi.

Haftalık Ethereum Fiyatı
Haftalık Ethereum Fiyatı

Kripto varlık yönetimi firması Electric Capital tarafından son yayınlanan bir raporda, “Ethereum’un tüm kripto para birimleri konusundaki temel protokolü üzerinde çalışan ayda en fazla geliştiriciye sahip olduğu” iddia edildi.

İkinci en büyük altcoin Ripple (XRP) ise 24 saat içinde %3.1’den daha fazla yükseldi ve şu anda 0.314 dolar civarında işlem görmekte. Haftalık grafiğine baktığımızda, XRP’nin şu anki fiyatı, sadece %0,44 düşüşle haftaya başladığı fiyat ile neredeyse aynı.

Haftalık Ripple Fiyatı
Haftalık Ripple Fiyatı

Kısa bir süre önce, Ripple’in CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’li bankacılık devi JPMorgan Chase tarafından geliştirilen bir dijital varlığın, potansiyel olarak bir XRP rakibi olduğunu, fakat bunun ortak çalışabilirlikten yoksun olduğunu söyledi.

En büyük 20 kripto para birimi arasında, en belirgin büyümeyi yaşayan kripto, yazım zamanında %10’luk artış gösteren Nem (XEM) oldu.

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri bugün, bir hafta önceki 130 milyar dolar seviyesinden %4 daha yüksek ve şuan 135 milyar dolar civardında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

En Popüler

ETHLend Nedir? Nasıl Çalışır?

Ethereum ağının yarı anonimliği, borçlunun iyi bir ödeme geçmişine sahip olup olmadığını belirlemeyi zorlaştırır. Bir itibar motoru kullanarak, ETHLend bu belirsizliği ortadan...

SWINCA ile Emlak Sektörüne Yenilik Geliyor

SWINCA: Emlak Sektörünün Geleceği Gayrimenkul, yatırım için en cazip alanlardan biri olmasına rağmen, bir çok insanın paralarını yatırım yapmasına engel olan birçok engele sahiptir. SWINCA,...

CryptoX100; Kripto Paralar ile Kaldıraçlı İşlem Platformu

CryptoX100.com 2018 yılında NDG Trading Corp tarafından kurulmuştur. Kripto para piyasasında çok fazla alternatifi olmayan "yüksek kaldıraçlı" marjin işlemlerini kripto para yatırımcılarına sunmak için...

1Broker Rehberi; Bitcoin ile Tüm Piyasalarda İşlem Yapın

1broker borsası etrafta görebileceğiniz diğer Bitcoin alım/satım platformlarına göre çok farklı bir yapıya sahip. Forex, Meta (Altın,Gümüş,Nikel) veya Apple, Tesla, Google hisseleri veya çeşitli...

Tiberius Coin Reel Metal Piyasalarına Yeni Bir Boyut Kazandırıyor

Tiberius Coin Neden Gözden Geçirilmeye Değer bir ICO’dur? Kripto para birimi ICO'larının tükenişinde ciddi bir sorun var. Her gün, sayısız tokenlar bir ICO’yu piyasaya sürdüğü...