Ana Sayfa Analiz Bitcoin 4000 Dolar’a Yaklaşıyor, En Büyük Altcoin’lerde de Yükseliş Var

  Bitcoin 4000 Dolar’a Yaklaşıyor, En Büyük Altcoin’lerde de Yükseliş Var

  0
  Bitcoin ve Altcoin Fiyatı

  9 Mart Cumartesi – ilk 20 kripto para biriminin çoğu, yazım saatiyle hafif yükselişler göstermekte. Coin360 verilerine göre, en büyük kripto para Bitcoin (BTC) 4.000 $’a tekrar yaklaşıyor.

  Coin360 Verileri

  CoinMarketCap verilerine göre, yazım saatiyle, Bitcoin günlük olarak yaklaşık yüzde bir zararda, ve 3.960 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafiğe bakıldığında ise, mevcut Bitcoin fiyatı, geçen hafta başı fiyatından yaklaşık %3 daha yüksek.

  Haftalık Bitcoin Fiyat Grafiği

  Bitcoin haberlerinde, Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu haftanın başlarında bir podcast’te BTC’ye haftada 10.000 dolar harcamaya karar verdi.

  Ethereum (ETH) yaklaşık 14.4 milyar dolar olan pazar hacmiyle en büyük altcoin olmayı sürdürüyor. İkinci en büyük altcoin Ripple (XRP) ise yaklaşık 13 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

  Ethereum (ETH) fiyatı, son 24 saat içinde, %0,15’lik hafif bir düşüş gösterdi. Yazım zamanında ETH, güne aynı fiyatta başladı ve şuan 138$ civarında işlem görüyor. Haftalık görünümde, Ethereum fiyatı geçtiğimiz Cumartesi gününe oranla %2,5 oranında yükseldi.

  Haftalık Ethereum Fiyatı

  Kripto varlık yönetimi firması Electric Capital tarafından son yayınlanan bir raporda, “Ethereum’un tüm kripto para birimleri konusundaki temel protokolü üzerinde çalışan ayda en fazla geliştiriciye sahip olduğu” iddia edildi.

  İkinci en büyük altcoin Ripple (XRP) ise 24 saat içinde %3.1’den daha fazla yükseldi ve şu anda 0.314 dolar civarında işlem görmekte. Haftalık grafiğine baktığımızda, XRP’nin şu anki fiyatı, sadece %0,44 düşüşle haftaya başladığı fiyat ile neredeyse aynı.

  Haftalık Ripple Fiyatı

  Kısa bir süre önce, Ripple’in CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’li bankacılık devi JPMorgan Chase tarafından geliştirilen bir dijital varlığın, potansiyel olarak bir XRP rakibi olduğunu, fakat bunun ortak çalışabilirlikten yoksun olduğunu söyledi.

  En büyük 20 kripto para birimi arasında, en belirgin büyümeyi yaşayan kripto, yazım zamanında %10’luk artış gösteren Nem (XEM) oldu.

  Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri bugün, bir hafta önceki 130 milyar dolar seviyesinden %4 daha yüksek ve şuan 135 milyar dolar civardında.

  YORUM YOK

  Bir Cevap Yazın

  Exit mobile version