bitcoin
Bitcoin (BTC) $59,821.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,972.53
tether
Tether (USDT) $0.996567
binance-coin
Binance Coin (BNB) $468.75
Ana SayfaAnalizBitcoin, 57 Bin Dolara Tutunursa 80 Bin Dolara Yürüyebilir

Bitcoin, 57 Bin Dolara Tutunursa 80 Bin Dolara Yürüyebilir

Bitcoin geçtiğimi Temmuz ayından bu yana yüzde 90’lık bir artış performansı göstermesi, tüm gözleri varlığın üzerine çevirdi.

Bloomberg’in crypto twitter sayfasından paylaşılan grafikte Bitcoin’in son aylarda gösterdiği performans üzerinde duruldu. Ayrıca Singapur’daki Luno borsasında Asya Pasifik bölgesi başkanı olan Vijay Ayyar’ı alıntılayan site, Bitcoin yakın zamanda 80 bin dolara çıkabileceğini yazdı.

Bitcoin 57.000 Doları Aşıyor, Kısa Vadede 50.000 Doları Tutması Gerekiyor

Bitcoin dün yaptığı sıçrayış ile birlikte 57 bin 900 doları görmüştü. Dolayısıyla 57 bin sınırını aşan ve 58 bin dolara kadar yükselen kripto varlık, birçok yatırımcının da iştahını kabarttı. Kripto varlık şu sıralarda 57 bin doların biraz üzerinde işlem görüyor. BTC, 29 bin doları gördüğü 20 Temmuz’dan bu yana yüzde 90’lık bir değer artışı yaşadı ve toparlanmayı başardı.

Grayscale’in kurucusu milyarder iş insanı Barry Silber’ın kurucusu olduğu Digital Currency Group’un satın aldığı Luno Borsasında Asya Pasifik bölgesi başkanı olan Vijay Ayyar, kripto varlık ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ayyar, eğer Bitcoin 50 bin doların üzerinde kalmayı başarırsa 80 bin ve üzerini rahatlıkla görebileceğini söyledi.

Bitcoin’in Ölçülen İlk Hedefi 79 Bin Dolar

Ekonomi haber sitesi Bloomberg’ göre, Mayıs’ta ulaşılan en yüksek değerden sonra yaşanan düşüş ve yeniden bu seviyelere gelmesi sonrasında 64 bin dolarlık değeri yeniden aşabilir.  Ters bir Baş ve Omuz modeli, BTC’nin 79 bin dolar seviyesine yükselme olasılığını gösterdiği de paylaşıldı.

Bloomberg tarafından paylaşılan verilere göre, bir Ichimoku sinyali ve opsiyon piyasası da bu yılın sonunda 80 bin dolara kadar potansiyel bir artış olduğunu gösteriyor.

“ABD’nin Borcu BTC’yi Güçlendiriyor”

Bloomberg’in uzmanlarından Mike McGlone, ABD borcunun ve potansiyel bir temerrüt üzerindeki gerilimlerin Bitcoin’in 4. çeyrekte benzersiz bir fiyat artış aşamasına girmesine yardımcı olabileceğini tweetledi.

McGlone’un bu yılın başlarında dile getirdiği Bitcoin için olası yıl sonu fiyat hedefi,  kripto para başına 100 bin dolar gibi devasa bir rakamı görebilir.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un Bitcoin’in değersiz olduğu iddiasıyla ilgili son açıklamasına ve Çinli yetkililerin Eylül ayında açıkladıkları kripto işlemleri ve madenciliği yasağını yasallaştırmanın yollarını aramasına rağmen Bitcoin büyüyor.

Uyarı: Analiz yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.99%
$59,821.00
$1,788.65
Ethereum (ETH)
3.95%
$3,972.53
$156.91