bitcoin
Bitcoin (BTC) $46,928.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,905.68
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $536.79
Ana SayfaAnalizBitcoin 60 Bin Doların Altına Düştü Ancak Düzeltme Kısa Süreli Olabilir

Bitcoin 60 Bin Doların Altına Düştü Ancak Düzeltme Kısa Süreli Olabilir

Bitcoin geçtiğimiz haftaki rallisinden uzak bir görüntü çiziyor. ATH sonrasında gelen düşüşü hafta başı itibari ile tersine çeviren kripto varlık yeniden kırmızı bölgeye çekildi.

Bitcoin bir hafta önce tüm zamanların en yükseğine ulaşmış ancak daha sonra düşüşe geçmişti. Kripto paradaki düşüş sürüyor.

Düşüş Eğilimi Devam Ediyor

Bitcoin tarafında düşüş sürüyor. 60 bin dolar seviyelerinde gezinen kripto varlık hafta başı itibari ile toparlanmıştı ancak bugün itibari ile başlayan düşüş 60 bin doların altına sarktı. Bu da yatırımcıları korkutmaya yetti. Bu, önceki günün tüm yukarı hareketinin ertesi gün eşit veya daha büyük bir düşüşle olumsuzlandığı bir tür düşüş, analistlerce mum çubuğu olarak değerlendirildi.  

Bitcoin’de şu an ana destek hattı 52 bin 400 dolar ile 53 bin 350 dolar arasında bir noktada yer alıyor. Bu aralık, kısa (beyaz) ve uzun vadeli (siyah) bir Fib geri çekilme seviyesinden ve yatay bir destek alanından oluşur. Ayrıca, yalnızca kısa vadeli Fib seviyesi tarafından oluşturulan 56 bin 550 dolarlık küçük bir destek seviyesi de var. Grafiklerde görülen teknik göstergeler düşüşün bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor.

Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamaların (MA) oluşturduğu MACD düşüyor. Şu anda, MACD hala pozitif, bu da kısa vadeli trendin uzun vadeli trendden daha hızlı hareket ettiğini gösteriyor. Ancak azalıyor ve MA’nın yavaşladığının sinyalini veriyor.

Momentum göstergesi olan RSI da düşüyor. 50’nin üzerinde, momentumun hala yükselişte olduğuna işaret ediyor, ancak azalan RSI, momentumun da güç kaybettiğini gösteriyor.

Bitcoin / USD

Direnç Çizgisinin Altında Hareket Ediyor

Grafikleri incelediğimizde Bitcoin direnç seviyesinin altında hareket ettiğini görebiliyoruz. Altı saatlik grafiklerde geçtiğimiz hafta Çarşamba günü yaşanan tüm zamanların en yükseği fiyatından bu yanan direnç seviyesinde azalma meydana geldi.

Daha yakın zamanlarda, hat 25 Ekim’de (kırmızı simge) fiyatı reddetti ve mevcut aşağı yönlü hareketi başlattı. Reddetme ayrıca 63.650 dolarlık direnç alanına denk geldi. Düşen çizgi kırılmadığı sürece, kısa vadeli eğilim düşüş eğilimi olarak kabul edilir.

Kısa vadeli dalgalanmalarda ise Bitcoin, paralel kanal içerisinde kalan düzeltmelerini görebiliyoruz. Şu anda Bitcoin, düzeltmenin son kısmı olan ve sonrasında fiyatta bir toparlanmanın muhtemel olduğu C dalgasında.

56.500 dolara yakın önemli bir destek var ve bu seviyelere bir düşüş, A:C dalgalarına tam 1:1 oranını verecektir. Ayrıca, kanalın destek hattı ile çakışacaktır. Buna ek olarak, alan, ilk bölümde özetlenen kısa vadeli Fib desteği ile örtüşmektedir.

Bitcoin / USD

Uyarı: Analiz yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
17.96%
$46,928.00
$8,428.27
Ethereum (ETH)
15.6%
$3,905.68
$609.29