Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin 7500 Dolar'ı Aştı, Ay Sonunda 10 Bin Dolar Öngürülüyor

Bitcoin 7500 Dolar’ı Aştı, Ay Sonunda 10 Bin Dolar Öngürülüyor

Dünyanın ilk ve en büyük ademi merkeziyetçi kripto para birimi Bitcoin, 48 saat içinde 1000 dolardan fazla değer kazandı. Bitcoin şimdi başarıyla 7.000 $ seviyesini geçti ve hala tırmanmaya devam ediyor.

Bitcoin Fiyatındaki Dalgalanmalar

Bitcoin birkaç günden fazla bir süredir kayda değer yukarı yönlü bir yörüngede. 5 bin 500 dolardaki önemli direnç seviyesini geçtiğinde dikkat çekti ve kripto fanları tarafından yakından izlenmeye başladı. O zamandan beri de yükselmeye devam ediyor. 6000$ ve 6.400$ direnç seviyelerini de geçti ve Bitcoin şu an 7 bin doların üzerinde.

Başarılı bir şekilde 7.400 $ seviyesini de geçtikten sonra fiyat düştü ve birkaç saat içinde tekrar yükselirken fiyatta bazı dalgalanmalar ortaya çıkmaya başladı. Fiyat 7,200 dolara geriledi ve bazı kripto para kullanıcıları twitter’da yükselişinin sürdürülemez bir davranış olduğunu savunmaya başlamıştı. Ancak, Bitcoin hızla geri tırmandı ve şu anda 7.490 $ ‘ın üzerinde işlem görüyor. Bu, yaklaşık sekiz aylık periyotta, Bitcoin’in çıktığı en yüksek fiyat seviyesi.

Ağır Geri Çekilme olabilir mi?

Mevcut eğilime göre, ağır bir geri çekilme olasılığı pek görünmüyor. Neredeyse 7.000 $ ‘ın altına doğru geri çekilmeler olmasına rağmen, bu düşüşler kısa sürdü ve bir süre daha gerçekleşmesi pek beklenmiyor.

Önceki Tahminler

Bitcoin’in şimdiki fiyatı ve performansı hakkında ve yıl sonu arasında birçok tahmin yapıldı. Şimdi yavaş yavaş fiyat 7.600 dolara ulaştığı için, boğalar şu anda yaklaşık 10.000 $ bandını hedefliyor. Ancak bu fiyat, önceki tahminlere göre hala biraz daha ılımlı.

Diğer birkaç analist, gerçek bir umut olmadan aylar önce, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘dan daha yüksek fiyatları öngördü.

Mevcut trendle, Bitcoin’in 20.000 dolara ulaşabileceğine ve hatta daha fazlasını yapabileceğine inanmak zor değil. Hala ikinci çeyrekte olduğumuz için, Bitcoin’in bizi havaya uçurması için hala çok zaman var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

CBDC Nedir? Özellikleri Nedir?

Merkez Bankası Dijital Para Birimi yani kısa adıyla CBDC, belirli bir devletin para biriminin dijital biçimini temsil eder ve ülkenin yetkili para...

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilir mi? – BTC Fiyat Analizi

Son 48 saat içinde küresel kripto piyasası 11 Milyar Dolar değer kazanmasına rağmen, Bitcoin fiyatı bugün itibariyle 10.420$ ile 9.950$ arasında gidip...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

BTC – Tesla Korelasyonu, Hızlı Bir Bitcoin Fiyat Yükselişine Yol Açabilir Mi?

Tesla ve Bitcoin fiyatı keskin bir düzeltmeden sonra yeniden yükseldi. Bu yükseliş sonrası analistler BTC ile S&P 500 korelasyonunu daha yakından incelemeye...