bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,485.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,481.06
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $416.28
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoin, ABD Merkez Bankasının E-Para Görüşünü Değiştiriyor

Bitcoin, ABD Merkez Bankasının E-Para Görüşünü Değiştiriyor

MIT Dijital Para Birimi Girişimi direktörü Neha Narula’ya göre, dijital para birimlerinin kullanımı fikri tamamen yeni bir fikir değil ancak uzun süredir devam eden bu sohbeti hızlandıran Bitcoin oldu.

Neha Narula‘nın yorumları, The Block‘un dünyanın dört bir yanından bir dizi Ar-Ge girişimini kapsayan merkez bankası dijital para birimleri hakkındaki geniş kapsamlı raporuna dahil edildi. Raporda Narula‘ya, CBDC’nin “gerçek fırsatı” soruldu. Narula, bu soru kapsamında, bugün gerçekleşen tartışmalar için bir katalizör olarak Bitcoin’i işaret etti.

Narula: “Dijital bir bağlam için, nakit benzeri bir şey tasarlamak üzere eşsiz bir fırsatımız var. Bitcoin tüm bunları başlattı ve bu, İngiltere Merkez Bankası’na bu konuda ilginç yazılar yazması için ilham verdi. Dijital para birimi ve e-para fikri bir süredir ortalıkta dolaşıyordu, ancak Bitcoin bu konuşmayı hızlandırdı.” dedi.

Bu sözlerin ardından Narula, konuşmasına şöyle devam etti:

“Artık dijital paranın neye benzeyebileceğine karar verme fırsatımız var, ancak farklı görüş ve istekleri olan birçok farklı paydaş da var. Bunun nasıl sonuçlanacağını henüz bilmiyoruz.”

Narula, ayrıca bu bağlamda kripto dünyasında yapılan çalışmaların altını çizerken şunları da söyledi:

“Kripto dünyası bu fikirleri denemek için bir laboratuvar, ancak yine de küçük. Asıl kazanç, bu teknolojiyi gerçek dünyaya getirmek ve arayüzlerin neye benzediğini görmektir”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.79%
$48,485.00
$867.88
Ethereum (ETH)
0.29%
$3,481.06
$10.10