bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,376.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,224.34
tether
Tether (USDT) $0.997197
binance-coin
Binance Coin (BNB) $574.70
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin, Alibaba'yı Geride Bırakarak Sekizinci Sıraya Yükseldi

Bitcoin, Alibaba’yı Geride Bırakarak Sekizinci Sıraya Yükseldi

Bitcoin, 2020’nin sonunda başlayan güçlü yükselişine hız kesmeden devam ediyor. Şu anda 650 Milyar Dolar piyasa değerine ulaşan Bitcoin, küresel olarak sekizinci en büyük varlık oldu.

Bitcoin, bugün haberini verdiğimiz gibi yeni tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaşırken, piyasa değeri ile en büyük varlıklar sıralamasında yükselmeye devam ediyor.

Alibaba

AssetDash‘tan sağlanan verilere göre Bitcoin, Taiwan Semiconductor Company‘den dünyanın en büyük dokuzuncu varlığı konumunu devralmıştı. Bu gelişme, geçen hafta en büyük kripto para biriminin toplam piyasa değeri olarak Warren Buffet’in Berkshire Hathaway’ini geçtiği haberinin hemen ardından gelmişti. Şu anda ise sekizinci sıraya yükselen Bitcoin, Alibaba Group Holdings‘i de piyasa değeri açısından geride bıraktı.

Daha sonra BTC piyasa değerinin bir miktar düşmesiyle birlikte Alibaba, tekrar sekizinci sıradaki konumunu geri aldı.

Şu anda sıralama bakımından Tesla’nın hemen arkasında bulunan Bitcoin’in Tesla’yı geçmek için 46 Milyar Dolar’lık piyasa değeri daha eklemesi gerekiyor ve bu %7 civarında bir ek büyüme gerektiriyor.

Kurumsal İlgi Artışı

Birçoğu, bu boğa koşusunun 2017’nin izinden gidip gitmeyeceği veya sonraki yıllarda olduğu gibi ciddi şekilde düzeltmeye uğrayıp uğramayacağı konusunda konuşuyor.

Özellikle Bitcoin söz konusu olduğunda, iki boğa koşusu arasındaki temel farklardan biri kurumsal ilgi miktarı gibi görünüyor. 2017’de fiyat, ağırlıklı olarak perakende yatırımcılar tarafından belirlenmişti. Bu mevcut boğa koşusunda ise şirketler milyarlarca dolar değerinde BTC satın alıyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.72%
$49,376.00
$2,330.55
Ethereum (ETH)
7.86%
$4,224.34
$332.03