Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin - Altın Çifti Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin – Altın Çifti Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin – Altın korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; Küresel ekonomi Covid-19 virüsünden muzdarip olduğu sürece de yüksek kalacak gibi görünüyor.

The Daily Shot adlı finans bülteni verilerine göre, Bitcoin – altın korelasyonu rekor seviyelere ulaştı. Diğer kaynaklardan gelen veriler de korelasyonun son haftalarda yeni zirvelere ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin – altın korelasyonu birkaç nedenden dolayı yükseliyor. Yatırımcılar, uzun vadeli ekonomik gerileme ve kısa vadeli borsa dalgalanmalarının ortasında sığınaklar arıyor. Kurumsal yatırımcılar da giderek daha fazla BTC yatırımı yapıyor ve perakende yatırımcıları yanlarında getiriyorlar.

Bitcoin – Altın Korelasyonu: Kısa ve Uzun Vadeli Yükselişler

Altın ve Bitcoin arasındaki 60 günlük korelasyon, Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve o günden beri de sürekli yükselmeye devam ediyor.

CoinMetrics‘in korelasyon grafiği 16 Mart’ta 60 günlük rekor düzeyde bir korelasyon olduğunu gösteriyor. O zamandan beri, 6 Temmuz’da 0,0825’e düşüş olmasına rağmen, korelasyon Mart’tan önce görülenden daha yüksek seviyelerde kaldı.

CoinMetrics’in verileri, bitcoin-altın korelasyonu Kaynak: CoinMetrics

Temmuz ayının sonundan bu yana, korelasyon güçlü ve sürekli olarak yükselmeye devam ediyor. CoinMetrics verileri şuan 0,476 iken, Skew‘den elde edilen veriler, bir aylık korelasyonun 19 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %76,3’e ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin-altın korelasyonu Kaynak: Skew

Skew ve CoinMetrics’ten gelen veriler bir yıllık korelasyonda kademeli bir artış olduğunu gösteriyor, bu da 180 günlük ve 360 günlük seviyelerin son günlerde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını gösteriyor.

Küresel Ekonomik Oynaklık BTC Yatırımlarını Artırıyor

Küresel ekonomi, şu an son derece belirsiz ve çalkantılı bir dönemde. Ülkeler Covid-19’un yeniden artması sebebiyle daha sert kısıtlamalar getirecek gibi görünüyor. Aynı zamanda, birçok ülkenin ekonomik faaliyeti desteklemek için attığı adımlar da ulusal para birimlerinin zayıflamasına neden oluyor.

Sonuç olarak, altın fiyatı yükselmeye devam ediyor. 18 Mart’ta 1.477$ seviyelerine gerileyen altın fiyatı, Ağustos ayı başlarında 2.000$ seviyelerini geçti.

Kaynak: Yahoo!

Altın, ekonomik belirsizlik dönemlerinde bir sığınak olarak görülüyor. Geçen yılki fiyat grafiği çarpıcı bir şekilde altına benzediğinden, BTC bu işlevi üstleniyor gibi görünüyor.

Kaynak: CoinMarketCap

Kurumlar, enflasyona karşı bir önlem olarak BTC’ye giderek daha fazla sayıda yatırım yapıyor.

İlk olarak, deneyimli fon yöneticisi Paul Tudor Jones Mayıs ayında toplam varlıklarının yaklaşık %2’sinin Bitcoin’de olduğunu açıkladı. Daha sonra Ağustos ayında MicroStrategy‘nin “birincil hazine rezerv varlığı” olarak 21.454 Bitcoin satın aldığı haberi geldi.

Grayscale Bitcoin Trust gibi diğer kurumlar da fonlara yatırım yapıyor. Ayrıca altın satın alıyorlar ve daha geniş ekonomi mücadeleleri sürdükçe altın ve bitcoin varlıklarını da artıracaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Popüler

ETHLend Nedir? Nasıl Çalışır?

Ethereum ağının yarı anonimliği, borçlunun iyi bir ödeme geçmişine sahip olup olmadığını belirlemeyi zorlaştırır. Bir itibar motoru kullanarak, ETHLend bu belirsizliği ortadan...

Initial Exchange Offering (IEO) Nedir? İşte Tüm Detaylar…

Çin’in 2017 sonuda getirdiği ICO yasağı sonrasında projelerine fon sağlamak için alternatif çözümler bulmaya çalışan firmalar, ülkedeki kripto girişimlerini bıraktı. Projeler, İlk Borsa Teklifleri'nin...

IOTA ve Tangle Teknolojisi Nedir? – İsmail Hakkı Polat

BlockChain yerine kendi geliştirdiği Tangle teknolojisini kullanan IOTA adlı KriptoPara, son günlerdeki yüksek fiyat performansıyla dijital yatırımcıların ilgi odağı oldu. Peki nedir IOTA’ya olan...

DeFi

KuCoin Borsasından Çalınan Tokenlar Uniswap Borsasına Taşınıyor

KuCoin kripto para borsasındaki büyük bir hacking olayının ardından siber suçlular, çalınan kriptoları merkezi olmayan borsalara taşımaya devam ediyor.

UniSwap Token (UNI) Hakkında Analist Görüşleri

Uniswap Tokeni UNI, piyasaya hızlı bir giriş yapan ancak daha sonra yavaşça düşüş yaşayan DeFi tokenları arasında yer alıyor.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...